• Giriş Yap
  • Üye Ol

• ÖNERİ-İSTEK-RİCA 8.BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL)
    Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Görüntüleme: 369404

Konuyu Oyla:
    • Toplam: 6 Oy - Ortalama: 3.83
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

Ümit Yüksel Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 7,282

Teşekkürler: 560
    391 Mesajına, 986 Teşekkür edildi.
    Yorum: #1
    ÖNERİ-İSTEK-RİCA 8.BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL)

29 Ocak 2009 tarihinde Aykut Bey tarafında açılan "ÖNERİ-İSTEK-RİCA 7.BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL)" sayfası 81 sayfaya ulaşmış olup isteklerimizin birçoğu programa entegre edilmiş bir kısmıda yapılacaklar listesine alınmıştır.Birkaç gündür 7.Bölümdeki istekleri taradım ve genel olarak bir liste oluşturdum.

ÖNERİ-İSTEK-RİCA 7.BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL) bölümünde sayfa sayısının 81 e ulaşmasından dolayı istekler gözümüzden kaçmaktadır.Bu nedenle yeni yıla girmek üzere olduğumuz şu günlerde özür dileyerek kimseye danışmadan bu başlık altında devam ettirme kararı aldım.Hepinizden tekrar özür diliyorum.

İstek-Öneri leri bu başlık altında paylaşmaya devam edelim.
    12.20.2011 01:42
     Teşekkür Edenler: Katip , sonerbeşparmak , Mali müşavir , aliyavasoglu , KULE , ghosttt44 , emreuzgel , ugur251989 , 2keregurkan
    MALKAS Çevrimdışı

Kıdemli Üye
    *

Yorum Sayısı: 109

Teşekkürler: 4
    10 Mesajına, 24 Teşekkür edildi.
    Yorum: #2

Ümit Bey,

Bence en doğrusunu düşünmüşsünüz. Sizin de dediğiniz gibi sayfa sayısı arttıkça bizler için önemli olabilecek öneri, istek veya düzeltmeler gözden kaçabilecektir.

Tüm forum arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.
    12.20.2011 09:04
    MALKAS Çevrimdışı

Kıdemli Üye
    *

Yorum Sayısı: 109

Teşekkürler: 4
    10 Mesajına, 24 Teşekkür edildi.
    Yorum: #3

ilk Öneri-İstek de yine benden olsun o zaman Big Grin

Aslında, şu aralar istek, düzeltme için notlarımı alıyorum ve onları da topluca yazacağım ama hepimiz için önemli ve acil olarak eklenmesi gereken isteğimi de yine burdan yinelemek istiyorum.

- Yılık ücretli izini hak eden işçiler için puantajda uyarı vermesi, kıdem süresine göre izin süresini hesaplaması ve Yıllık ücretli izin defterini de otomatik olarak dökmesi.

- Yedekleme konusunda ise zirvenin program içerisine yedekleme yazılımını entegre etmesi.

Hepinize işlerinizde kolaylıklar dilerim.
    12.20.2011 09:11
     Teşekkür Edenler: E.HARUN , fethi44
    ycmadana Çevrimdışı

Yüksel Can Mengüç
    *

Yorum Sayısı: 177

Teşekkürler: 186
    72 Mesajına, 196 Teşekkür edildi.
    Yorum: #4
    FATURA EXCEL AKTARIMI

Genel muhasebe, fatura excel aktarımından işlem yapılırken;
    fatura seri numaralarınında muhasebe fişine aktarılma olanağının olması gerekmektedir. KDV iadesinde bu artık istenmektedir.
    Ayrıca excel formatında hazırlattığımız Z raporlarının işletme defterlerine de aktarımı mümkün hale getirilmelidir.
    saygılarımla.
    12.20.2011 09:45
     Teşekkür Edenler: smmmsevda , sumer2003 , htcozr33 , E.HARUN
    Osman Köşek Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 403

Teşekkürler: 674
    52 Mesajına, 148 Teşekkür edildi.
    Yorum: #5

Zirve yedekleme işleminde data dosyaları tüm yılları kapsadığından hem zaman kaybı hemde çok fazla yer kaplıyor. Buna çözüm olarak her yıl için ayrı bir dosya oluştursa bizde yedek alırken sadece cari yılı alsak olmazmı. 2010 ve daha eski yıllar deftere aktarıldı kayıt girilmiyor aynı yedekleri sürekli alıyoruz. Zirve yazılımın buna en kısa zamanda çözüm getirmesi rica ediyorum.

Saygılarımla

Osman KÖŞEK
    12.20.2011 10:28
    Uğur Kızmaz Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 332

Teşekkürler: 41
    22 Mesajına, 60 Teşekkür edildi.
    Yorum: #6

Noterde defter tasdiklerken başka birinin defterinde aşağıdaki resimdeki gibi firma isimlerinin yazılı olduğunu gördüm.

A4 sayfa yaprakları birbirinde bağımsız olduğundan noter tasdiklerken çok sayfası olan defterlerde karışılık yapabiliyormuş. Dolayısıyla farklı firmaların sayfalarının tasdik aşamasında karışmasının önlenmesi için defter sayfa numaralama bölümüne "her sayfaya firma ismini yazdır" seçeneği eklenirse isteyen yazıdırır istemeyen yazdırmaz bu uygulamanın faydalı olacağı düşüncesindeyim.

[Resim: 177pt.jpg]
    12.20.2011 12:25
    Elestirmen Çevrimdışı

Yeni Üye

Yorum Sayısı: 7

Teşekkürler: 1
    2 Mesajına, 4 Teşekkür edildi.
    Yorum: #7

arkadaşlar sayfa numarasına bu kadar takılmanız açıkça söylemek gerekirse çok komiğime gitti ben excel de bir şablon oluşturdum. Bu şablonda sayfa numaraları her sayfanın sağ üst köşesine gelecek şekilde ayarlı ve 3000 sayfaya kadar sıralama yaptım bunu yapmam sadece 5 dk mı aldı. Şimdi atıyorum 1000 sayfa numaralandırmam gerekiyor CTRL + P yapıyorum sayfalar arası yazdırdan 1 ile 1000 arası diyorum tak diye 1000 sayfayı numaralandırılmış olarak yazıcıdan alıyorum. bunun en güzel özelliğide istediğim yazı karakterinde istediğim boyutta istediğim istediğim açıda vs.... aklınıza ne gelirse kendim tasarlıyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar basit bir şey neden bu kadar sorun oluyor anlam veremiyorum :mrgreen:

yok ben bununla bile uğraşamam diyen arkadaşlarımız için hazırladığım basit bir şablonu ekte sunuyorum

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/418hi...K.xls.html

İyi çalışmalar...
    12.21.2011 14:28
     Teşekkür Edenler: fredo124 , rkaralar
    SEDAT ÇİVİ Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 704

Teşekkürler: 102
    17 Mesajına, 56 Teşekkür edildi.
    Yorum: #8

üstadlarım ben ofis otomasyonunda vergileri takip ve emanet kasa işlemi yapılabilecek bir yer olsa birde dilekçe kısmı biraz daha işlevsel hale gelse çok hoş ve güzel olacak iyi çalışmalar

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ölüme götürür.
    12.21.2011 17:30
    alperenj Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 405

Teşekkürler: 20
    13 Mesajına, 31 Teşekkür edildi.
    Yorum: #9

Ticaret sicil gazetelerini bildiğiniz gibi internet ortamından alabiliyoruz. Bu gazetelerin ofis otomasyonuna otomatik kaydını yapabileceğimiz bi özellik eklenirse çok hoş olur.

[Resim: mzam0sn.png]
    12.21.2011 17:39
    tutkun01 Çevrimdışı

Kıdemli Üye
    *

Yorum Sayısı: 165

Teşekkürler: 2
    3 Mesajına, 4 Teşekkür edildi.
    Yorum: #10

SEDAT ÇİVİ Nickli Kullanıcıdan Alıntı:üstadlarım ben ofis otomasyonunda vergileri takip ve emanet kasa işlemi yapılabilecek bir yer olsa birde dilekçe kısmı biraz daha işlevsel hale gelse çok hoş ve güzel olacak iyi çalışmalar
    Evet üstad dilekçe kısmı biraz dandik.ayarlama yapsanız bile word çıktısında bildiğini okuyor dümdüz yazıyor.Ben şimdilik kopyalayıp word e yapıştırıyorum.ama kesinllikle ince ayar yapılması gerekiyor.Ayrıca ofis otomosyon da örneğin dzt KDV vermişseniz(k.süreden sonra) bunu arşive almak için illaki SQL yi kapatmak lazım.Bunu da aşabilsek çok iyi olur...
    12.21.2011 21:32
     Teşekkür Edenler: nilak

Hızlı Menü: