• Giriş Yap
  • Üye Ol

• ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL)
    Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
    Görüntüleme: 88408

Konuyu Oyla:
    • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

Mehmet Altaş Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 3,181

Teşekkürler: 856
    176 Mesajına, 685 Teşekkür edildi.
    Yorum: #1
    ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL)

Cemalettin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
    Kadir Bey Nickli Kullanıcıdan Alıntı:... Foruma girip çıkan tüm üyelerden ricamız, daha öncede belirttiğimiz gibi programın gelişmesi için fikirlerinizi ve isteklerinizi açıkça belirtmenizdir. Çünkü programımızın kullanıcıları sizler olduğunuz için maksimum faydayı sizler kazanmış olacaksınız. ...

Zirve .NET SQL sürümünün çıkması ile biz kullanıcıların yeni yeni istekleri zaman zaman olacaktır. Bu istekler tabiki programın gelişimi ve işlerimizi daha kolay halletmemezi sağlayacak genele hitap eden istekler olacaktır.

Tüm kullanıcıların öneri ve isteklerini bu başlık altında toplamasının daha uygun olacağı düşüncesindeyim.

Çünkü forum içresinde her öneri ve istek için ayrı ayrı başlık açılması bu isteklerin yapılacak olacağı zamanda forum içresinden aranıp bulunması bir araya toplanması Zirve Yazılım içinde zor olacaktır. Bu şekilde oluncada gözden kaçan istekler ve önerilerde olacağı muhakkaktır. Eğer bu başlık altında tüm önerilerimizi verirsek hem kullanıcıların aynı önerileri tekrar tekrar vermesi önlenir. Hemde Zirve Yazılım'ın önerileri gerçekleştireceği zaman forumdan arayıp bulması dağınık olmayacağı için kolaylaşacaktır.

Başlık "öneri ve isteklerimiz" olduğu için Zirve kullanıcıları forumdaki ARAMA kısmına "öneri" veya "istek" yazdığı zaman karşılarına bu başlık çıkar.

İyi çalışmalar.

Değerli arkadaşımız Cemaletin Bey'in Zirve SQL Yeni Versiyon Programının Hayata geçmesinden hemen sonra açmış olduğu "Zirve Müşavir SQL Öneri-İstek Ricalarımız" başlıklı sayfanın çoğaldığını düşünerek(30 sayfa kadar oldu) ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL) açmaya Cemalettin Bey'le karar verdik. Birinci bölüm istek öneri forum sayfasının gerçekleşme oranı herhalde %80-90'ları bulmuştur. Aynı başarının bu sayfada da yakalanması en büyük isteğimiz olacak.

Program kullanıcısı arkadaşlarımızın bundan böyle bu sayfadan program hakkındaki istek ve önerileri yazmalarını rica ediyoruz. Şimdiden önerileriyle program gelişimini sağlayan forumdaşlarımıza ve her türlü yapılabilir önerilerimizi gerçekleştireceğini kanıtlayan Zirve Yazılım'a Cemalettin Bey'le beraber teşekkür ediyoruz.

İlk açılış önerim ise aşağıdaki resimde mevcuttur...

[Resim: statbd6.jpg]

İyi çalışmalar.
    12.05.2006 00:00
    asaglam Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 632

Teşekkürler: 0
    0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.
    Yorum: #2
    Re: ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL)

mehmet altaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
    Cemalettin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
    Kadir Bey Nickli Kullanıcıdan Alıntı:... Foruma girip çıkan tüm üyelerden ricamız, daha öncede belirttiğimiz gibi programın gelişmesi için fikirlerinizi ve isteklerinizi açıkça belirtmenizdir. Çünkü programımızın kullanıcıları sizler olduğunuz için maksimum faydayı sizler kazanmış olacaksınız. ...

Zirve .NET SQL sürümünün çıkması ile biz kullanıcıların yeni yeni istekleri zaman zaman olacaktır. Bu istekler tabiki programın gelişimi ve işlerimizi daha kolay halletmemezi sağlayacak genele hitap eden istekler olacaktır.

Tüm kullanıcıların öneri ve isteklerini bu başlık altında toplamasının daha uygun olacağı düşüncesindeyim.

Çünkü forum içresinde her öneri ve istek için ayrı ayrı başlık açılması bu isteklerin yapılacak olacağı zamanda forum içresinden aranıp bulunması bir araya toplanması Zirve Yazılım içinde zor olacaktır. Bu şekilde oluncada gözden kaçan istekler ve önerilerde olacağı muhakkaktır. Eğer bu başlık altında tüm önerilerimizi verirsek hem kullanıcıların aynı önerileri tekrar tekrar vermesi önlenir. Hemde Zirve Yazılım'ın önerileri gerçekleştireceği zaman forumdan arayıp bulması dağınık olmayacağı için kolaylaşacaktır.

Başlık "öneri ve isteklerimiz" olduğu için Zirve kullanıcıları forumdaki ARAMA kısmına "öneri" veya "istek" yazdığı zaman karşılarına bu başlık çıkar.

İyi çalışmalar.

Değerli arkadaşımız Cemaletin Bey'in Zirve SQL Yeni Versiyon Programının Hayata geçmesinden hemen sonra açmış olduğu "Zirve Müşavir SQL Öneri-İstek Ricalarımız" başlıklı sayfanın çoğaldığını düşünerek(30 sayfa kadar oldu) ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL) açmaya Cemalettin Bey'le karar verdik. Birinci bölüm istek öneri forum sayfasının gerçekleşme oranı herhalde %80-90'ları bulmuştur. Aynı başarının bu sayfada da yakalanması en büyük isteğimiz olacak.

Program kullanıcısı arkadaşlarımızın bundan böyle bu sayfadan program hakkındaki istek ve önerileri yazmalarını rica ediyoruz. Şimdiden önerileriyle program gelişimini sağlayan forumdaşlarımıza ve her türlü yapılabilir önerilerimizi gerçekleştireceğini kanıtlayan Zirve Yazılım'a Cemalettin Bey'le beraber teşekkür ediyoruz.

İlk açılış önerim ise aşağıdaki resimde mevcuttur...

[Resim: statbd6.jpg]

İyi çalışmalar.
    Mehmet bey katılıyorum.Bir eklemede ben yapmak istiyorum daha önce de aslında buna değinmiştim ama bu konuda bir ilave olmadı.Tanıma geçişte mause değil ya F9 tuşu (eskisi gibi) yada o olmuyorsa başka bir tuşa atama yapılmalı.Mause bizim için zor oluyor.Arasıra arayıp bulamıyoruz mause ı evrakların altında. Big Grin

----------------------------------------------------------------- [Resim: hi1ld4.gif]
    12.05.2006 10:15
    Mehmet Altaş Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum: #3

asaglam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:...Mehmet bey katılıyorum.Bir eklemede ben yapmak istiyorum daha önce de aslında buna değinmiştim ama bu konuda bir ilave olmadı.Tanıma geçişte mause değil ya F9 tuşu (eskisi gibi) yada o olmuyorsa başka bir tuşa atama yapılmalı.Mause bizim için zor oluyor.Arasıra arayıp bulamıyoruz mause ı evrakların altında. Big Grin

Üstat Fiş(F6)...Üstat'ta Tanım geçişleri F8...Öyle değil mi Sayın Asağlam...

[Resim: 1hr4.png]

İyi çalışmalar.
    12.05.2006 12:22
    asaglam Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum: #4

asaglam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:...Mehmet bey katılıyorum.Bir eklemede ben yapmak istiyorum daha önce de aslında buna değinmiştim ama bu konuda bir ilave olmadı.Tanıma geçişte mause değil ya F9 tuşu (eskisi gibi) yada o olmuyorsa başka bir tuşa atama yapılmalı.Mause bizim için zor oluyor.Arasıra arayıp bulamıyoruz mause ı evrakların altında. Big Grin

Üstat Fiş(F6)...Üstat'ta Tanım geçişleri F8...Öyle değil mi Sayın Asağlam...

[Resim: 1hr4.png]

İyi çalışmalar.
    Hayır F9 ile altada geçebiiliyorduk.

----------------------------------------------------------------- [Resim: hi1ld4.gif]
    12.05.2006 12:31
    Mehmet Altaş Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum: #5

asaglam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:..Hayır F9 ile altada geçebiiliyorduk.

Anladım...Sayın Asağlam, ilk önerimizdeki özellik kazandırılırsa buna hiç gerek kalmayacak-çok daha basit olacak; Müşteri Cari modülündeki arama özelliği...Ya da diğer bir örnek(Aşağıda resimi var) Mahsup Fişteki Açıklama F1'deki arama özelliği. Nasıl ki F1 Açıklamada T harfine basınca ilk T ile başlayan açıklamalar beliriyorsa aynısı burda da olabilir...Bence F9 daha külfet artık...Zaten sayfa başındaki isteğimiz buydu...

[Resim: 2bu3.png]

İyi çalışmalar.
    12.05.2006 12:39
    asaglam Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum: #6

asaglam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:..Hayır F9 ile altada geçebiiliyorduk.

Anladım...Sayın Asağlam, ilk önerimizdeki özellik kazandırılırsa buna hiç gerek kalmayacak-çok daha basit olacak; Müşteri Cari modülündeki arama özelliği...Ya da diğer bir örnek(Aşağıda resimi var) Mahsup Fişteki Açıklama F1'deki arama özelliği. Nasıl ki F1 Açıklamada T harfine basınca ilk T ile başlayan açıklamalar beliriyorsa aynısı burda da olabilir...Bence F9 daha külfet artık...Zaten sayfa başındaki isteğimiz buydu...

[Resim: 2bu3.png]

İyi çalışmalar.
    Mehmet bey ben yanlış anlıyorum herhalde yada yanlış anlatıyorum.F9 ile tanımın alt bölümüne geçiyorduk ve aşağı yukarı ok tuşu ile o tanıma ulaşabiliyorduk sizin ise hem f8 ondan sonra f1 ve bulacağımız tanımın ilk harfi doğru mu anlıyorum acaba?

12.05.2006 13:02
    herdogan7 Çevrimdışı

Kıdemli Üye
    *

Yorum Sayısı: 190

Teşekkürler: 48
    3 Mesajına, 4 Teşekkür edildi.
    Yorum: #7

arkadaşlar kusura bakmayın ama ya ben göremiyorum yada gerçekten yok. Bu ingilizce mizan bilanço gelir tablosu programın neresinde oluyor acaba :oops:
    12.05.2006 15:59
    Web Sitesi
    51 Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 488

Teşekkürler: 123
    Yorum: #8

herdogan7 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:arkadaşlar kusura bakmayın ama ya ben göremiyorum yada gerçekten yok. Bu ingilizce mizan bilanço gelir tablosu programın neresinde oluyor acaba :oops:

Sayın herdogan7; Ayarlar bölümünden aşağıdaki resimde görülen (sarı renkli) yeri işaretlemeniz halinde hesap tanımlamalarında hesap ismi yabancı olarak gelecektir. Dolayısı ile alacağınız mizan ve bilançolarda yabancı isimde gelecektir.

[Resim: fffmr4.png]

[Resim: mmmgy1.png]

[Resim: 8007uc2.png]

Mahmut Aygün
    12.05.2006 16:29
    denigma Çevrimdışı

Aktif Üye
    *

Yorum Sayısı: 62

Yorum: #9

Programın ayarlar kısmındaki ikinci hesap adını (yabancı ) kullan seçeneğini işaretlemek gerekiyor. Daha sonra ana hesap kodları otomatikman ingilizce olarak gözüküyor detay hesaplarının isimlerini sizin değiştirmeniz gerekiyor.

[Resim: 20061205152207uh5.png]

Bilanço ve gelir tablosu hesaplarıda ingilizce olarak otomatikman geliyor.

[Resim: bilano2iw1.png] [Resim: bilanotb1.png]

İyi çalışmalar...
    12.05.2006 16:29
    herdogan7 Çevrimdışı

Kıdemli Üye
    *

Yorum Sayısı: 190

Teşekkürler: 48
    3 Mesajına, 4 Teşekkür edildi.
    Yorum: #10

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.

Hani sürekli sorun çıkaranlar olurya, bende diyim bizim açtığımız alt hesaplar neden ingilizce değil böyle program olmaz yapacaklarsa tam yapsınlar Big Grin Big Grin Big Grin
    12.05.2006 17:52
    Web Sitesi

Hızlı Menü: