Zirve Yazılım | Forum
Server kiralama - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Server kiralama (/showthread.php?tid=18258)

Sayfalar: 1 2

Server kiralama - furkanyasar - 03.01.2016 15:20

kolay gelsin

zirveyi web tabanlı kullanamıyoruz. sanal server kiralayıp istediğimiz yerden zirveye bağlanabilirmiyiz

kolay gelsin

RE: Server kiralama - Eksen Müşavirlik - 08.15.2016 13:00

Win tabanlı bir server ve uzaktan bağlantı ile mümkün olabilir sanırım.

RE: Server kiralama - Kerem ALPER - 01.04.2017 12:46

Merhaba;

Evet, bu şekilde kullanılabilir. Biz başlangıçta kısa bir süre bu şekilde kullanmayı denedik. Yazıcımız kaynaklı bir problem olduğu için devam edemedik ancak sanal sunucu veya fiziksel sunucu kiralanarak Zirve'yi onun üstünde çalıştırabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman Zirve'ye uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Ofisteki bilgisayarınızı sürekli açık tutmak + bunun için elektrik maliyetinin oluşmasına sebep olmak zorunda kalmamış olursunuz hem. Smile

RE: Server kiralama - mkalkan - 01.04.2017 13:26

Teamweaver le 7/24 baglanabiliyorum Smile server merverde neymiş

RE: Server kiralama - MUHAMMET RAGİB - 02.24.2017 14:05

Selam, sunucu kiralama (co-location ya da dedicated server) hizmetleri pek de göründüğü gibi değildir. İhtiyacınız olan her anda sunucuya ulaşamayabilirsiniz (mesela internetiniz gitti..).

KVM' için ayrıca para ödersiniz, teknik destek sınırlıdır öyle her aklınıza estiğinde teknik destek alamazsınız, sunucunuza disk eklemeniz gerektiğinde dışarıdan 800TL ye alabileceğiniz SAS disk için x2 para ödemek durumunda kalırsınız. Sunucu yanınızda olmadığı için müdahale etmeniz gereken durumlarda karşıdaki teknik destek personelinin insafına kalırsınız. 5x8 teknik destek paketleri satın alabilirsiniz fakat mesai saatleri dışında yardım alamazsınız. Bunun için daha üst seviye teknik destek paketleri almanız gerekir. Sunucu kiralama işlemleri bizler için pek de efektif bir çözüm değildir.

Bunun yerine sunucuyu satın alıp kendi iş yerinize koyabilirsiniz, Dell R230 sunucular bu iş için idealdir, Xeon işlemcili, düşük enerji tüketimli, 2x2tb'lik disk SAS ile Raid 1 yapar günlük de yedek alırsanız yenmez yanında yatılır. Tüm bir sistemi kurmanın maliyeti 14.000TL'yi buluyor (yakın zamanlarda benzer bir sistem kurdum fiyatı o yüzden söyleyebiliyorum)  fakat bunu tek seferde vergiden düşebilirsiniz. Dell R230 sunucu + Allied Telesis Web Smart Switch + Patch Panel + 19U Rack Kabinet + Kurulum + Windows Server 2012 R2 Lisansı bu fiyatlara dahil. Kiralamaya kalksanız benzer özelliklerde bir sunucu için aylık ortalama 500 TL ye yakın para ödersiniz, KVM ve destek paketleri de bu fiyata dahil değildir. KDV'ydi destek paketiydi vs. derken aylık 800-900TL'ye gelecektir minimumda (windows için aylık ödeyeceğiniz lisans parası hariç).  Alacağınız sunucu zaten 2 yılda kendini amorti eder..

İyi çalışmalar .)

Sunucuya müdahale etmeniz gerektiği durumlarda sunucu yanınızda olur istediginiz gibi müdahale edebilirsiniz, KVM için ekstra paralar ödemek durumunda kalmazsınız, ihtiyaçlarınız büyüdüğünde kendini içine bir disk daha ekleyebilirsiniz ve bunu sisteme dahil ederek genişleme sağlayabilirsiniz.

Benim tavsiyem bu şekilde olur Smile

RE: Server kiralama - Myofis - 02.25.2017 10:17

Merhabalar 
Zirveyi yaklaşık 2 senedir sanal sunucuda kullanıyorum çokta memnunum daha öncesinde kendi ofisimde server vardı o zamanda güzeldi ama elektrik kesintileri,internet yavaş olması gibi sıkıntılar ve yedekleme gibi sorunlar baya yoruyordu ;o yüzden sanala geçtim kurtuldum sorunsuz kullanıyorum e-defteri bile kendi bilgisayarımdan paketleyebiliyorum isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim .
Muhammetyumlu@myofis.com

RE: Server kiralama - tarikziya - 03.23.2017 14:47

Sayın Myofis sanal sonucu sizin isyerinizde mi bulutta mı bulutta ise ülke sınırları icinde mi tesekkürler

Cvp: Server kiralama - Myofis - 03.24.2017 18:08

Merhaba
Bursada bir data centerda
benim işlemlerle ilgilenen arkadaşın iletişim bilgisi semih.basoglu@makdos.com

RE: Server kiralama - zbaspinar - 06.10.2017 11:49

Merhaba

Microsoft Azure Sanal Makine öneririm ama sizlere maliyeti yüksek olur aylık olarak ödeme alırsınız. Yüksek performans alırsınız Zirve novayı beklemek maliyetten kurtarmış olacaktır.

Acil bir durumunuz söz konusu ise Microsoft Server 2012 ile uzak masaüstü özelliği ile işlemlerini yürütebilirsiniz.

RE: Server kiralama - yatkin20 - 06.10.2017 20:15

sayın üstadlar bu sanal serverin aylık 15-20 tl olanı yokmu acaba.