Zirve Yazılım | Forum
poşet operasyonu - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Yazı, Makale ve Fıkra Paylaşım Bölümü::. (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: poşet operasyonu (/showthread.php?tid=23284)

poşet operasyonu - ismail - 02.16.2019 11:38

[size=large]bu ülkede bir sektörün bu kadar pespaye hale getirildiği başka bir iş kolu var mı merak ediyorum doğrusu
nasıl bir düzensizlik nasıl bir ciddiyetsizliktir anlamadım gitti tepeden bir iş yapılacak deniliyor nasıl yapılacağı nasıl edileceği konusunda bir sonuca varılmadan ceza konusunda tam teşekkülü poşetli bir yasaya imza atılıyor.
sonrasında
bir bufalo sürüsünün sakat bir aslanın gölgesinden ürküp kargaşa içinde sağa sola koşuştuğu ama nereye koşması konusunda ufak bir bilgisi olmayan meslek mensuplarınca bir belgesel kesitini hatırlatıyor
anlamadım doğrusu
acınacak bir hal doğrusu
kimseye sorulmadan bir kaç satır yazma zahmetine girilmeden poşet beyannamesiyle ilgili işlemin VEDOP denilen sistemden yapılabileceği işi tamamen bu işin sorumluluğunu taşıyacak olanın ve yine bu işten dolayı olası bir cezanın doğabileceği sonuçlardan SMMM plakalı iş sahiplerinin sorumlu olacağı anlamını doğuruyor.
üstelik böylesi laçkalı salçalı işlerin gırtlağına kadar battığı bir bataklıktan nasıl çıkılacağı konusunda ne yazık ki bu meslek mensuplarınında haklarını savunmak yönünde kollektif bazda hareket etmemesi işin anlamsız trajik yönünü oluşturuyor.
bu işe mensup olmayanların yüzüne yüzüne söylediği
bu işin içinde olanların ise içinden geçirdiği yada aynanın karşısına geçip dobra dobra yüreklilikle oğlum "eşek oldun mu semer vuran çok olur" deyiminin ilham kaynağı sensin unutma ve bunun için kimseyi suçlama zinhar suçlu olan varsa oda aynaya her baktığında gördüğün kişidir.

dediği acı itirafıdır.
[/size]

Cvp: poşet operasyonu - ahmetkadri - 02.18.2019 12:44

(02.18.2019 12:32)monografi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Bu ülkede Alkollü araç kullanmanın cezası 2.498-TL ,Poşet beyannamesinin cezası 18.000,-Tl eksik beyan 1 yıl hapis ; mesele cevremi ?.! paramı anlayamadım ....!

Çevre bu şekilde korunacak mı? kesinlikle hayır. Gıda maddelerinin kaplandığı malzemeler, su şişeleri, çocuk bezleri vb. maddeler sanki çevreyi kirletmiyor. Bu insanın kültürüne bağlı bir olay. Esasında iş Cami hocalarına ve öğretmenlere düşüyor. Muhasebeciler gene angaryaya kurban gidecekler. Sigara için yasaklar getirildi ama çevreme bakınca yasak delmek insanlara haz veriyor her halde diyorum, kendi kendime.
Plastikten arındırılmış bir dünya olması umuduyla......