Zirve Yazılım | Forum
Acil çözüm - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Yazı, Makale ve Fıkra Paylaşım Bölümü::. (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: Acil çözüm (/showthread.php?tid=23354)Acil çözüm - ismail - 02.25.2019 13:31

AZ ÖNCE İSTANBUL MUHASEBECİLER ODASINDAN DEFTER BEYAN SİSTEMİ DENİLEN UCUBE İLE İLGİLİ YAŞANAN SAÇMALIKTAN DOLAYI ERTELENME DURUMU VARMI YOKMU DİYE BAKARKEN DUYURALRDA SİTEMKAR BİR BAŞLIK GÖZÜME İLİŞTİ TABİ MERAKTAN TIKLADIM BİR SAYFA TAZİYE MESAJI OKUDUM BU MESAJ ALALEDA TAZİYE MESAJI DEĞİL CÜMLESİ BU İŞİN VERDİĞİ STRESTEN DOLAYI BEYANNAMELERİN SON GÜNÜ ÖLEN KİŞİLERLE İLGİLİ SÖZÜ FAZLA UZATMIYOR İLGİLİ YAZININ HEM LİNKİNİ HEMDE METNİN TAMAMINI AŞAĞIYA ATIYORUM VE BUNA SEBEP OLAN HER KİM VARSA TOPUNUN ALLAH ..... DİYOR VE SİZİ YAZI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUM.

https://www.ismmmo.org.tr/Uye/ACIL-COZUM--15892

Öncelikle Eskişehir’de 24 Ocak gecesi ve Mersin’de görevi başında yaşamını kaybeden meslektaşlarımıza rahmet yakınlarına ve tüm meslek camiamıza başsağlığı, yine Eskişehir’de geçici verginin son günü görevi başında beyin kanaması geçiren ve halen yoğun bakımda olan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz.

2004 tarihinde e-beyan sürecinin başladığı günden bu zamana sistemin elektronik ortama taşınmasının gereğine inanan ve bunun en büyük yükünü büyük bir toplumsal sorumlulukla özveri içinde yerine getiren meslek mensuplarımız biraz moral bulacak oldukları beklentilerine karşı sessiz kalınması karşısında moral motivasyondan yoksundurlar.

Bugün muhasebe mesleğinde İŞ YETİŞTİRME STRESİ’nin görevi başında yaşamını kaybeden ve hayati derecede sağlık sorunları yaşayan meslektaşlarımız gibi bütün meslektaşlarımızı tehdit eder aşamada olduğu açıkça görülen bir gerçektir.

Bu durumun bir başka üzücü ve acı gelen tarafı ise ailelerimizin acılarını yaşayamadan, tedavilerine yoğunlaşamadan “şimdi geri kalan işleri nasıl yetiştireceğiz, beyanları nasıl vereceğiz?!! derdine düşülmesidir.

Her geçen gün artan iş yükü ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalışan meslek mensuplarımızın, son derece makul olan başta mücbir sebep gibi temel sorunlarımızın çözümüne yönelik taleplerimiz maalesef yıllardır yerine getirilmemektedir.

Sadece son günlerde yaşadığımız defter beyan sistemi ve poşet beyanı gibi konularda yaşanan sorunlar bile yaşadığımız sıkıntıların basit göstergesidirler.

Yıllardır sorguladığımız, ilettiğimiz ve çözüm beklediğimiz temel sorunlarımız bütün ilgililer tarafından da sorgulanmalı ve artık bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır.

Tekrar görevi başında yaşamını yitiren Mersin Odamızın Üyeleri İbrahim BİLSEL ve Serkan SERPİN’e, Eskişehir Odamızın Üyesi Cemal PEKCAN’a rahmet, yakınlarına ve tüm meslek camiamıza başsağlığı diliyor ve halen yoğun bakımda yatmakta olan Eskişehir Odamızın üyesi Süleyman Özmen KORÇ’a acil şifalar diliyoruz.


RE: ALLAH BELANIZI VERSİN - hazan - 02.25.2019 13:39

Allah rahmet eylesin... çok üzücü gerçekten içler acısı bir durumdayız... basit usul gelir kdv muhtasar hepsi çakıştı.. yapacak bir şey yok malesef
RE: ALLAH BELANIZI VERSİN - Ersoy - 02.25.2019 13:53

eskişehir de bir meslek mensubu daha intihar etti

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/mali-musavir-intihar-etti-n173644/

Geçen ay Cemal Pekcan işyerinin 6. katından atladı
cumartesi Halin Hancı üstadımız 8. kattan atladı
beyin kanaması geçiren Süleyman Özmen Korç vefat etti


Allah hepsine rahmet eylesin