Zirve Yazılım | Forum
METASTAZ - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Yazı, Makale ve Fıkra Paylaşım Bölümü::. (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: METASTAZ (/showthread.php?tid=23362)

METASTAZ - ismail - 02.26.2019 11:57

METASTAZ
Nasıl olur aklım almıyor bir mesleğin kişi üzerinde yaratmış olduğu böylesi bir travmanın başka meslek kollarında olmaması bunun ülke genelinde kriz masası kurulması aciliyetini gerektirmez mi
bu meslek üzerinde bir takım sözüm ona yeniliklerle ki ben buna yenilikten ziyade bu ülkenin meslekler arasında yetim evlat muamelesi doğrultusunda reva görülmesi gereken her türlü haltın işlenebileceği seçilmiş kurbanı diyorum. Gırtlağına kadar mevzuatlarda boğulan olası fahiş cezaların doğabileceği korkunun yaratmış olduğu paranoyak hallerin mevcutiyeti ile beraber reel dünyanın gerçeklerinden uzak kapalı bir hayat sürdürülmeye zorlanması bu marazların bir tık üstü ve son aşaması olan cinneti meydana getirmeye yetiyor ne yazık ki yaşadığımız son vahim olaylar cinayetlerin meydana geldiğini zamana bakılırsa eğer defter beyan sisteminin mükelleflerin ekseriyatına yansıtıldığı bir zaman vede aklın alamadığı bir diğer uygulama olan poşet beyannamesi denilen uygulamalar sırasında yaşandığı görülür cinayet diyorum ve abartmıyorum lakin herhangi bir yerde aynı olaylar örgüsünde ölümler gerçekleşiyor ve ilgili yönetim bunun üzerinde durmuyor ve kılını kıpırdatmıyorsa eğer buna düpedüz cinayet derim geçerim
esefle karşılamak dışında elden bir şeylerin gelmediğini düşünemeyenler topluluğundan acaba bu cinayetlerin ardı gelecek mi sorusu meslektaşlarca endişelendiriyor tabi. endişe hissi herkesin kafasını kemire dursun bu tür cinayetlerin devamının gelmemesini umut edip bir gerçeğe dikkat çekmek isterim. Bu mesleğin ünvanını taşıyan herkese cebren olarak yaptırılan her haltın insan bünyesi üzerinde yaşatmış olduğu tahribatın ölümle netilcenmese dahi cümlesinin tepesinden tırnağına kronik bir sağlık sorununu yerleştireceği gerçeğidir.
İlersi için yaşanacak olan toplu bir yıkımın önüne bugünden nasıl hızlı bir şekilde geçileceği ve bunun için palyatif olmayım kalıcı çözümler üretmek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği zannımca herkesin zihnini meşgul etmesi duyarlı her meslek erbabının en baştaki ödevidir. Ki ne yazık ki aksi bir durum metastaz olup vücudun her yanına kanalize olup sinsi bir sonun nedeni olabilir.
Peki ne yapılabilir?
Her ilin meslek odaları ağız birliği edercesine ortak bir bildiri yayınlayabilir mesela
Yada daha güçlü ve hızlı olması yönüyle
Görsel medyanın kullanılmasıyla bu ülkenin her insanının anlayacağı bir uslüpla duruma dikkat çekilebilecek haber yayınlamakla
yada

Sosyal medyada buna dikkat çekilebilecek yoğun paylaşımlar yapmakla hep gündem oluşturmak hiç unutturmamak gibi çalışmalar
Belki çözüme götürecek birkaç adım olabilir
Ne dersiniz.
[/size]
[size=large]