Zirve Yazılım | Forum
ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Yazı, Makale ve Fıkra Paylaşım Bölümü::. (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz (/showthread.php?tid=23481)

ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - mehmet lafcı - 03.20.2019 12:28

ıddıa bayilerinde kesilen stopaj kesinti kodu ne gelir beyannamesinde nasıl gösteriyorsunuz gönderen varsa paylaşır çok sevinirim teşşekkürler kolay gelsin

Cvp: ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - koray - 03.20.2019 13:05

(03.20.2019 12:28)mehmet lafcı Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  ıddıa bayilerinde kesilen stopaj kesinti kodu ne gelir beyannamesinde nasıl gösteriyorsunuz gönderen varsa paylaşır çok sevinirim teşşekkürler kolay gelsin

Memet bey kesilen stopaları gelir vergisinde kesinti yoluyla ödenen vergiler bölümünde gösteriyorsunuz.

İnternet vergi dairesinde kesinti sorgulama bölümünde Milli piyango idaresince çıkarılan biletleri sat. ..... ödemeler altından yapılan kesinti tutarını görebilirsiniz.

kolay gelsin.

RE: ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - hasant - 03.20.2019 13:33

koray bey
int. vd sinden dediğiniz yere baktım ancak kesinti tutarı çıkmadı.
daha öncede Gel. v. sinden iade aldığımız dönemde v.dairesi bunları sistemde görmediği için milli piyangodan aldığımız kağıtları veriyorduk.
demekki görmiyorlardı diye düşünüyorum.
mümkünse ekran görüntüsü paylaşırmısınız burdan, Yada mailime hasantandogan@hotmail.com
bizim için önemli bir husus yardımlarınızı bekliyorum.

RE: ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - ilker - 03.20.2019 16:42

arkadaşlar ben şu şekilde ulaşıyorum.

spor toto teskilatı 7810023735 vergi numarası ile, türkiye jokey kulübü 8790029659 vergi numarası ile,

internet vergi dairesindeki kesinti sorgulama ekranında, beyanname türü MUH seçerek, Kesinti tür kodunu da milli piyango idaresince çıkarılan biletleri satanlar ile.... seçeneceğini seçerek sorgularsanız varsa kesinti listesi çıkıyor.

fakat Milli Piyango Idaresi 6210038924 vergi numarası ile bir türlü kesinti listesini çıkartamadım.

[img][Resim: ZXB6qz.png][/img]

RE: ıddıa stopajı gelir vergisine nasıl işliyorsunuz - hasant - 03.20.2019 19:16

Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim ilker bey