Zirve Yazılım | Forum
ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Müşavir & Finans & Ticari & Nova & e-Dönüşüm::.
(/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Zirve Müşavir Hakkında (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Konu Başlığı: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER (/showthread.php?tid=23784)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - ERDEM BİÇER - 06.14.2019 18:14

ZİRVE V7 EKSİKLİKLER

1 ) GEÇİCİ VERGİ GELİR TABLOSUNDA 150-151-152-153 DÖNEM SONU STOK TUTARLARIDA YAZILI OLDUĞU HALDE SATIŞLARIN MALİYETLERİ TUTARLARINI YANLIŞ HESAPLAMAKTADIR..DOLAYISIYLA GELİR TABLOSUNDAKİ KAR VE ZARAR BİLGİLERİ YANLIŞTIR.

2 ) SATIŞLARIN MALİYETİNİ YANLIŞ HESAPLAMADAN DOLAYI MALİ TABLOLAR VE OTOMATİK BİLANÇO MENÜSÜNDEKİ HESAPLAMALARINDA KONTROL EDİLMESİ

2) İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİNE GİRİŞ SORUNU DEVAM ETMEKTEDİR.

3) TÜM MENÜLERDE YAZI KARAKTERLERİNİN DAHA BÜYÜK GÖRÜNMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILMASINI RİCA EDERİZ.

4) MENÜLERDE FİRMA DEĞİŞTİR BAZEN SEÇMEMEKTE.HEMEN ALGILAMAMAKTADIR.FİRMA DEĞİŞİMLERİ ZOR VE YAVAŞ ÇALIŞMAKTADIR. DOLAYISIYLA FİRMA DEĞİŞTİRMEDEN BAŞKA FİRMALARA KAYIT YAPMA RİSKİ BULUNMAKTADIR.

5) HESAP PLANI - MİZAN YAZI KARAKTERLERİ ÇOK KÜÇÜKTÜR.

6) PROGRAMA İLK GİRİŞTE KULLANICI ŞİFRESİ BÖLÜMÜ MOUSE İLE TIKLAMADAN GİRİLEMEMEKTEDİR.

7) PROGRAM İLK GİRİŞTE ÇALIŞMA AYI SEÇİMİ DAHA KOLAY SEÇİLEBİLMESİ İÇİN GEREKLİ DÜZELTMELERİN YAPILMASI

8) BORDRO'DA SİGORTALI MESLEK KODU ADI TAM OLARAK ÇIKMAMAKTADIR.

9) BORDROYA GİRİŞTE SİGORTALI LİSTESİ HEMEN GELMEMEKTE ÇALIŞMA AYINI DEĞİŞTİREREK BİLGİLER GELMEKTEDİR

10) DEFTER BEYAN İÇİN GİRİLEN KAYIT KODLARININ İŞLETME MENÜSÜNDE SIRALAMASINDA DEĞİŞLİK YOKTUR. AYRICA İŞLETME DEFTERİNDE SERİ BÖLÜMÜ AÇILMAMIŞTIR.

11) AJANDA UYARI VERMEMEKTEDİR.

Cvp: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - smmmgku - 06.15.2019 01:45

Daha çok eksik var ama asıl sorun şu hataların güncelleme ile gitmesi gerekirken yerine başka hatalar geliyor. Yazı fontu çok güzel oldu derken son güncellemeden sonra yazı tipleri bu hale geldi.

[Resim: 3ONJWM.jpg]

Bir de bundan 4 5 önceki güncellemede bordo bölümünde raporlar kısmında 38- İşten ayrılan personel dosyası seçeneği vardı hata veriyordu. Şu anda o kısım boş direk 37 den 39 a geçiyor umarım güncellenir çünkü istifa dilekçesi vb. formların orada olmasını umuyorum.

RE: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - parki - 06.15.2019 17:49

Merhabalar ;
Zirve V7 maalesef hatalarla dolu , umarım en kısa sürede düzeltilir. Benim sadece bugünkü ( 2-3 saat ) kullanımda karşılaştıklarım ;

* Defter Beyan modülü bazı terminallerde lisans yoktur hatası veriyor ve açılmıyor.
* Excel'den banka aktarımında hata veriyor ve aktarım gerçekleşmiyor.
* Fatura modülünde , herhangi bir faturayı yazdırmak istediğinizde hata veriyor ve yazdırmıyor.
* Bazı terminallerde program hızlı çalışıyor geçişler hızlı ancak bazı terminallerde girişlerde ve geçişlerde 2-3 dakika kadar bekletiyor.
* E-Bildirge V2 modülünde , örneğin hizmet listesine giriş yapıp kaydettikten sonra geri butonu ile geri gidilmiyor takılı kalıyor komple programı kapatmak gerekiyor.

Cvp: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Zirve.Sinan - 06.17.2019 08:40

(06.14.2019 18:14)ERDEM BİÇER Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  ZİRVE V7 EKSİKLİKLER

1 ) GEÇİCİ VERGİ GELİR TABLOSUNDA 150-151-152-153 DÖNEM SONU STOK TUTARLARIDA YAZILI OLDUĞU HALDE SATIŞLARIN MALİYETLERİ TUTARLARINI YANLIŞ HESAPLAMAKTADIR..DOLAYISIYLA GELİR TABLOSUNDAKİ KAR VE ZARAR BİLGİLERİ YANLIŞTIR.

2 ) SATIŞLARIN MALİYETİNİ YANLIŞ HESAPLAMADAN DOLAYI MALİ TABLOLAR VE OTOMATİK BİLANÇO MENÜSÜNDEKİ HESAPLAMALARINDA KONTROL EDİLMESİ

2) İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİNE GİRİŞ SORUNU DEVAM ETMEKTEDİR.

3) TÜM MENÜLERDE YAZI KARAKTERLERİNİN DAHA BÜYÜK GÖRÜNMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILMASINI RİCA EDERİZ.

4) MENÜLERDE FİRMA DEĞİŞTİR BAZEN SEÇMEMEKTE.HEMEN ALGILAMAMAKTADIR.FİRMA DEĞİŞİMLERİ ZOR VE YAVAŞ ÇALIŞMAKTADIR. DOLAYISIYLA FİRMA DEĞİŞTİRMEDEN BAŞKA FİRMALARA KAYIT YAPMA RİSKİ BULUNMAKTADIR.

5) HESAP PLANI - MİZAN YAZI KARAKTERLERİ ÇOK KÜÇÜKTÜR.

6) PROGRAMA İLK GİRİŞTE KULLANICI ŞİFRESİ BÖLÜMÜ MOUSE İLE TIKLAMADAN GİRİLEMEMEKTEDİR.

7) PROGRAM İLK GİRİŞTE ÇALIŞMA AYI SEÇİMİ DAHA KOLAY SEÇİLEBİLMESİ İÇİN GEREKLİ DÜZELTMELERİN YAPILMASI

8) BORDRO'DA SİGORTALI MESLEK KODU ADI TAM OLARAK ÇIKMAMAKTADIR.

9) BORDROYA GİRİŞTE SİGORTALI LİSTESİ HEMEN GELMEMEKTE ÇALIŞMA AYINI DEĞİŞTİREREK BİLGİLER GELMEKTEDİR

10) DEFTER BEYAN İÇİN GİRİLEN KAYIT KODLARININ İŞLETME MENÜSÜNDE SIRALAMASINDA DEĞİŞLİK YOKTUR. AYRICA İŞLETME DEFTERİNDE SERİ BÖLÜMÜ AÇILMAMIŞTIR.

11) AJANDA UYARI VERMEMEKTEDİR.

Merhaba Sayın ERDEM BİÇER, bildiriminiz için teşekkürler. Talebiniz bize Hata/görüş bildir ekranından bize ulaştı ve inceleme yapılıyor...iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

(06.15.2019 17:49)parki Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Merhabalar ;
Zirve V7 maalesef hatalarla dolu , umarım en kısa sürede düzeltilir. Benim sadece bugünkü ( 2-3 saat ) kullanımda karşılaştıklarım ;

* Defter Beyan modülü bazı terminallerde lisans yoktur hatası veriyor ve açılmıyor.
* Excel'den banka aktarımında hata veriyor ve aktarım gerçekleşmiyor.
* Fatura modülünde , herhangi bir faturayı yazdırmak istediğinizde hata veriyor ve yazdırmıyor.
* Bazı terminallerde program hızlı çalışıyor geçişler hızlı ancak bazı terminallerde girişlerde ve geçişlerde 2-3 dakika kadar bekletiyor.
* E-Bildirge V2 modülünde , örneğin hizmet listesine giriş yapıp kaydettikten sonra geri butonu ile geri gidilmiyor takılı kalıyor komple programı kapatmak gerekiyor.

Merhaba Sayın parki, bildiriminiz için teşekkürler gerekli incelemeler yapılıyor..iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

RE: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Serkan K - 06.17.2019 10:01

Merhaba sabah ana makinemiz güncelleme uyarısı verdi ve güncelledik.
Terminal makineler dosyaları kopyalama ekranında tıkanıp geliyor. %0 ileri gitmiyor hiç.

Cvp: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - serdar51 - 06.17.2019 10:17

Zir v7 de finansman paketi güncellemeleri oldukça zor ve zaman alıcı. Eskiden fima ve yıllarını güncellerken programı açıp güncelle derdik sabaha kadar yapardı şimdi her firma geçişinde onay istiyor. Bu şekilde güncelleme yapmamız imkanız hale geliyor. bunu daha pratik hale getiresiniz seviniriz

RE: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Abdullah Sapmaz - 06.17.2019 12:29

Bendede Geri kazanım katılım beyannamesi boş olan mükelleflerin beyanlarını oluşturmuyor. Diğer taraftan Poşet beyannamesinde xml sil denildiği zaman damga vergisi beyannamesine ait xml sini silmeye çalışıyor. Ayrıca daha önce indirilen beyannameleri ve tahakkuk fişlerini görmüyor... Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Cvp: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Zirve.Sinan - 06.17.2019 13:36

(06.17.2019 10:17)serdar51 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Zir v7 de finansman paketi güncellemeleri oldukça zor ve zaman alıcı. Eskiden fima ve yıllarını güncellerken programı açıp güncelle derdik sabaha kadar yapardı şimdi her firma geçişinde onay istiyor. Bu şekilde güncelleme yapmamız imkanız hale geliyor. bunu daha pratik hale getiresiniz seviniriz

Merhaba Sayın serdar51, giriş ekranında tüm firmaları güncelle seçeneğine tıkladığınızda karşımıza firmaların olduğu liste gelecektir. Sol alt tarafta hepsini seç ve hepsini çöz seçenekleri ile yanında yıl aralığı mevcuttur, buradan istediğiniz firma ve yıl aralığını belirterek tek seferde yapmanız mümkündür..iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

[Resim: EOVb4Z.png]

[Resim: zGmgN7.png]

(06.17.2019 12:29)Abdullah Sapmaz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Bendede Geri kazanım katılım beyannamesi boş olan mükelleflerin beyanlarını oluşturmuyor. Diğer taraftan Poşet beyannamesinde xml sil denildiği zaman damga vergisi beyannamesine ait xml sini silmeye çalışıyor. Ayrıca daha önce indirilen beyannameleri ve tahakkuk fişlerini görmüyor... Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Merhaba Sayın Abdullah Sapmaz, öncelikle bildiriminiz için teşekkür ederiz. Poşet beyanname oluşturmada herhangi bir sorun göremedim. Programın güncel versiyonunu alarak ve firma bilgilerinin eksiksiz olduğundan emin olarak tekrar deneyebilir misiniz. Silme işlemi için gerekli düzeltmeler yapılacaktır..iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

RE: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - eftalyilmaz - 06.17.2019 13:47

Sabah ben de ana makineden güncelledim. Teminal bilgisayradan bir türlü güncelleme yapmıyor. Dosya sunucudan yükleniyor diyor ve bekliyor. Sabahtan beri Servisi arıyorum. Hala sıradayım. Bu ne biçim bir iş. Ana bilgisayar hariç, terminallerden programa giriş yok. Bu konuda acil yardım lütfen....

Cvp: ZİRVE V7 EKSİKLİKLER - Serkan K - 06.17.2019 14:26

(06.17.2019 13:47)eftalyilmaz Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sabah ben de ana makineden güncelledim. Teminal bilgisayradan bir türlü güncelleme yapmıyor. Dosya sunucudan yükleniyor diyor ve bekliyor. Sabahtan beri Servisi arıyorum. Hala sıradayım. Bu ne biçim bir iş. Ana bilgisayar hariç, terminallerden programa giriş yok. Bu konuda acil yardım lütfen....

Eski zirveyi güncellediğiniz gibi terminallerden kurulum dosyasını indirerek güncellemenizi yapınız. Biz böyle çözdük.