Zirve Yazılım | Forum
Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Müşavir & Finans & Ticari & Nova & e-Dönüşüm::.
(/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: e-Dönüşüm İşlemleri (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Konu Başlığı: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) (/showthread.php?tid=28141)

Sayfalar: 1 2 3

Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - mesutguldali - 09.27.2021 14:20

Tubitak Yeni Mali Mühürler (şeffaf olanlar) edefter göndermek istediğimde token yok hatası veriyor, edefter sitesine girip manuel elle xml dosyasını yüklemek gerektiği bilgisini veriyorlar. Manuel yükleme yapacaksam neden ücret ödüyorum. Uzun zamandan beri piyasada olan bu mühür tokenleri neden zirve kendine hala entegre edebilmiş değil anlayamıyorum. artık nerden tutarsan tut sizve hala dip vurmaya devam ediyor.

[Resim: mGErMbe.jpeg]

[Resim: 7BNTwod.jpeg]

[Resim: O7GmnCU.jpeg]

RE: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Eksen Müşavirlik - 09.27.2021 15:56

token yok hatası zirveden kaynaklanıyor ne kadar kabul etmeselerde...
Manuel girip e defter sitesini açabilen mühür nedense zirvede çalışmıyor. Hatta bazen o kadar inat ediyorki zirve e defter yazılımı sonuçta mali mühürün şifresinin kilitlenmesine yol açıyor.

Ama her ne hikmetse bu işte zirvenin hiçbir zaman hiç bir suçu olmuyor.

RE: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Ali_T - 09.27.2021 16:27

Mükellefimizin mali mühür tarihi doldu, yeni başvuru sonrası gelen şeffafmış. Bize yenisini daha göndermedi. Gelen çalışmaz ise işimiz var desenize. Sad

İçindeki SİM kartı, eski USB adaptörüne takınca çalışır mı! Belki token hatası vermez.

Cvp: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - mesutguldali - 09.27.2021 16:29

(09.27.2021 16:27)Ali_T Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Mükellefimizin mali mühür tarihi doldu, yeni başvuru sonrası gelen şeffafmış. Bize yenisini daha göndermedi. Gelen çalışmaz ise işimiz var desenize. Sad

Malesef işiniz zor, zirve xml dosyasını oluşturuyor, ama gönderirken de manuel göndereceksiniz,

Yeni gelen sim kartını eski mühüre takmak işe yaramıyor, pini kilitliyor birde.

(09.27.2021 16:27)Ali_T Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Mükellefimizin mali mühür tarihi doldu, yeni başvuru sonrası gelen şeffafmış. Bize yenisini daha göndermedi. Gelen çalışmaz ise işimiz var desenize. Sad

İçindeki SİM kartı, eski USB adaptörüne takınca çalışır mı! Belki token hatası vermez.

yaptım, çalışmadı ve simi kilitliyor.

Cvp: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Ali_T - 09.27.2021 16:40

(09.27.2021 16:29)mesutguldali Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  

yaptım, çalışmadı ve simi kilitliyor.

Bu kötü haber. Teşekkür ederim.

RE: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - cengizhan - 09.27.2021 17:06

Zirve yetkililerinin bu konuda bir açıklama yapması rica ediyorum. Benimde bir firmada mali mührün süresi doldu yeni mali mühür başvurusu yaptım. Böyle bir şey varsa bende tedirgin oldum. Böyle sorun varsa uzun zamandan beri kullanılan bu mali mühürler için Zirve neden düzenleme yapmaz ?

Cvp: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Zirve.Sefa - 09.27.2021 17:28

(09.27.2021 17:06)cengizhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Zirve yetkililerinin bu konuda bir açıklama yapması rica ediyorum. Benimde bir firmada mali mührün süresi doldu yeni mali mühür başvurusu yaptım. Böyle bir şey varsa bende tedirgin oldum. Böyle sorun varsa uzun zamandan beri kullanılan bu mali mühürler için Zirve neden düzenleme yapmaz ?

Merhaba,

Yeni verilen mali mühürlerin sürücülerinde değişiklik meydana geldiği için, bu kartı yeni alan kullanıcılarımız için çalışmalarımız devam etmektedir.
Tedirgin olacağınız bir durum yok. E defter oluşturmada sorun yoktur sadece gönderim işleminde manuel yüklemek gerekiyor oda zahmetsiz çok kısa sürede sisteme atılabilmektedir.

İyi çalışmalar.

RE: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Ali_T - 09.27.2021 17:38

Tübitak'da icat çıkarmış. Smile Eski USB modüllerinden göndersinler, yolumuza devam edelim, niye yolumuza taş koyarlar. Big Grin

Adı Gelişen teknoloji. Rolleyes

Cvp: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - rsmd - 09.28.2021 14:03

(09.27.2021 17:28)Zirve.Sefa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(09.27.2021 17:06)cengizhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Zirve yetkililerinin bu konuda bir açıklama yapması rica ediyorum. Benimde bir firmada mali mührün süresi doldu yeni mali mühür başvurusu yaptım. Böyle bir şey varsa bende tedirgin oldum. Böyle sorun varsa uzun zamandan beri kullanılan bu mali mühürler için Zirve neden düzenleme yapmaz ?

Merhaba,

Yeni verilen mali mühürlerin sürücülerinde değişiklik meydana geldiği için, bu kartı yeni alan kullanıcılarımız için çalışmalarımız devam etmektedir.
Tedirgin olacağınız bir durum yok. E defter oluşturmada sorun yoktur sadece gönderim işleminde manuel yüklemek gerekiyor oda zahmetsiz çok kısa sürede sisteme atılabilmektedir.

İyi çalışmalar.

İyi Hoş Diyorsunuz Fakat Bu Sorun Yaklaşık 6 aydır devam ediyor. Ben 3-4-5-6 Ay beratlarını manuel gönderdim. Otarihden beri düzeltilecek diyorsunuz. Birde Tedirgin olmayın, zahmetsiz bir işlem diyorsunuz. Peki biz Sizlere neden para veriyoruz. üç ay sonra gene isteyceksiniz. bir ton para biz sizin düzeltmediğiniz veya güzelim proğramı her defasında berbat halen getirdiğiniz içinmi??

Yakışmıyor Zirveye Yakışmıyor. ZAHMETSİZMİŞ... Ayıp Ayıp..

Cvp: Tubitak Yeni Şeffaf Mühürler (Gemalto tip) - Esef - 10.01.2021 07:51

(09.27.2021 17:28)Zirve.Sefa Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  

Merhaba,

İyi çalışmalar.
senin verdiğin cevap mı şimdi? manuel yapacaksam niye bu yazılıma ihtiyaç duyuyorum ben? sürekli cefa çekmek için mi her sene bir yığın para ödüyoruz.