Zirve Yazılım | Forum
e-defter görüntüleyici durum raporu - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Müşavir & Finans & Ticari & Nova & e-Dönüşüm::.
(/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: e-Dönüşüm İşlemleri (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Konu Başlığı: e-defter görüntüleyici durum raporu (/showthread.php?tid=28201)

e-defter görüntüleyici durum raporu - korkmaz.v - 11.04.2021 09:42

Merhabalar; e-defter görüntüleyici programında, e-defterleri programa yükledikten sonra durum raporunda GIB onaylı beratın imzası geçerli mi kısmında xxxx.xml'nin imza kontrolü tamamlanamadı şeklinde hata veriyor. GIB'ı aradım dosyaları gönderdim defterlerinizde bir sorun yok dediler.ve son durum raporunu bana gönderdiler. Şimdi programdan ben kendim tekrar durum raporu istediğimde aynı hatayı bana tekrar veriyor. Zirve teknik destek ile görüştüm onlar beratlara baktılar sistemsel bir sıkıntı yok dediler. Ancak bu e-defter görüntüleyici ile ilgili bilgisi olan üstadlar varsa yardım etmelerini rica ederim.

RE: e-defter görüntüleyici durum raporu - hasant - 11.04.2021 10:30

tüm dosyalar klasörde yoksa bu hatayı verebilir

Cvp: e-defter görüntüleyici durum raporu - korkmaz.v - 11.04.2021 10:40

(11.04.2021 10:30)hasant Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  tüm dosyalar klasörde yoksa bu hatayı verebilir

hasant üstad tüm dosyalar derken GIB'den geri dönüş yaptılar onlarda klasör içeriği hakkında yazmışlar tüm dosyaları onlara gönderdim sorun yok diyerek raporları bana gönderdiler ben tekrar onlara gönderdiğim raporları ayrı klasör oluşturup yaptım uyarı aynen devam ediyor. Klasörde eksik dosya yok zaten şöyle ki haziran ayına kadar bir sorun yoktu. Şimdi haziran ayının e-defteri uygulamadan silip tekrar yüklediğimde aynı sorun o dönemde de devam ediyor.

Cvp: e-defter görüntüleyici durum raporu - Erhan AKYÜREK - 11.04.2021 14:50

Aynı sorun bizde de var çözüm bulamadık bir arkadaşın dediğine göre Windows güncellemelerinden kaynaklanıyor.

RE: e-defter görüntüleyici durum raporu - korkmaz.v - 11.04.2021 17:49

Erhan bey bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Akşam farklı bir bilgisayara bir windows kurup birde onda deneyeceğim bakalım.

RE: e-defter görüntüleyici durum raporu - korkmaz.v - 11.04.2021 22:21

Arkadaşlar, Erhan beyin dediği gibi güncellemeler ile alakalı bir sorun var, yedek durumdaki bilgisayarımda (güncellemeler yapılmayan) orda denedim sorun yok bütün onayları görüyorum. İş bilgisayarı tamamen güncel halde onda şu an uyumsuzluk söz konusu. Erhan bey bilgilendirmeniz için tekrar teşekkür ederim.