Zirve Yazılım | Forum
Zirve'de Vista ve XP açılış kapanış ekran karşılaştırması - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Zirve'de Vista ve XP açılış kapanış ekran karşılaştırması (/showthread.php?tid=3235)

Zirve'de Vista ve XP açılış kapanış ekran karşılaştırması - Mehmet Altaş - 09.09.2007 18:02

Zirve'nin ekran pencere açılış ve kapanışları Vista lehine çok güzel... Vista ve XP açılış kapanış ekran pencere karşılaştırması dikkat çekecek kadar Vista'nın görsel özelliği öne çıkıyor...Deneyenlerimiz oldu mu acaba veya dikkatini çeken arkadaş varmı... Smile

vista çalışmasında minik örnek; http://img442.imageshack.us/my.php?image=vistayt7.swf

- ahmetkadri - 09.09.2007 18:34

Ben Türktelekom için kullandığım avatarımı VISTA için de kullanacağım. Adamlar Türkiyedeki lisanslı kullanıcıları enayi zannediyorlar. Bizde 600 YTL ye satılan VISTA ULTIMATE Türkçe Amerikada 300 YTL civarında imiş. Yani % 50 kazık yiyoruz. Ben şahsım adına zamanında ödemiş olduğum Lisansların bir süre daha devam etmesi düşüncesindeyim. Başka arkadaşların fikirlerine saygım var. Aydınlık günler dileğimle.

- Mehmet Altaş - 09.09.2007 19:19

Aslında aynı fikirdeyiz Ahmet Bey. Dizüstünde Vista yüklü geliyor artık, yoksa fiyatların düşmesini veya Vistanın tam oturmasını beklemek en doğrusu...(Mesaj başlığım dizüstündendir...) Keşke fiyatlar daha makul olsa...

Kod:
"Microsoft Çin'de Windows Vista'nın fiyatını yarısından daha az rakamlara kadar düşürdü."

Bu haberde sizin sözleriniz doğruluyor;

[web]http://teknolojihaber.blogcu.com/3806217/[/web]

- Aykut - 09.10.2007 01:01

insanları zorla kaçağa yöneltiyorlar.
Yap şunu 200 lira herkes alsın.Sen sürümden daha çok kazan insanlarda rahat etsin.
Ama yok illa kazıklayacak.
Yemezler...

- Ümit Yüksel - 09.10.2007 01:19

Aykut bey korsan ürün kullanmada Türkiye üst sıralarda yer alıyor bunun nedeni ise böyle kazık lar.Bu kadar kazık yememek için millet kaçak kullanıyor.Bir ofis ve işletim sisteminin lisanslı fiyatı yaklaşık olarak bir bilgisayar için 800-900 dolar diyelim.Korsanı ise en az 15 ytl civarında .Buna göre karar verin .Tamam işletim sistemine belki para verilir ama dilekçe yada tablo yapmak için kullandığım bir programa 500-600 dolar vermem.

- Mehmet Altaş - 09.10.2007 17:03

[Resim: vista_kurulum_videosu_80.jpg]

Shift Delete Vista'nın çok güzel kurulum animasyonunu hazırlamış...

[web]http://shiftdelete.net/site/content/view/2026/1/[/web]

- tiso81 - 11.25.2008 15:41

vista çinde tabi ucuzlar vista ilk piyasaya çıkığında koca çinde sadece 3 tane satılmış dünya milltye kapış kapış alırken. Big Grin .Biraz daha beklersek windows 7 çıkacak ocak 2010 gibi microsoft windows 7 nin çıkışını duyduğuma göre öne almış.Şimdiden ingilizce bet sürümleri var 1 -2 aya kadar 30 dilde Türkçe de dahil olmak üzere betaları çıkacak.Benim düşünceme göre vista bir geçiş işletim sistemi olacak gibi.Windows Millennium Edition da öyle olmuştu 98 den xp ye geçiş misal olarak verilebilir.Windows 7 nin ingilizce betalarını davetiye yoluyla dağıtıyormuş microsft.

- akdeniz - 11.26.2008 18:18

Fiyatı fahiş yapan diğer etken de alınan ürün yurt dışından geliyor olması. Tıpkı arabalarda olduğu gibi, üreticisinin satış fiyatıyla bizlerin aldığı arasında 2 kat fark oluşuyor malesef. Buna bulunacak çözüm aslında kendi milli platformumuzu geliştirmek ama hemen olacak bir iş değil malesef. Düşününce vistaya kadar gelirken kaç yıl boyunca hangi aşamalardan geçildi.

Çin'in durumu ise biraz farklı. Hem top yekun olarak linux'a yönelmiş bulunuyorlar hem de farklı bir alfabe sistemine sahip olduklarından bu gibi yazılımların kendi dillerinde çıkması uzun zaman alıyor. Yani o satılan 3 vista da Çince değildi Smile . Bu da satışa engel bir durumdur.

Windows7 ise hafifleştirilmiş Vista dan farklı değil. Vista performans olarak özellikle diz üstü sistemler tarafından kabul edilemez sonuçlar verince Windows7 (yani hafifletilmiş Vista) kaçınılmaz oldu Smile .