Zirve Yazılım | Forum
Zirve Müşavir | İpuçları - Kısayollar - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Müşavir & Finans & Ticari & Nova & e-Dönüşüm::.
(/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Zirve Müşavir Hakkında (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Konu Başlığı: Zirve Müşavir | İpuçları - Kısayollar (/showthread.php?tid=451)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Zirve Müşavir | İpuçları - Kısayollar - Fatih - 08.25.2006 15:26

Programdaki bazı kısayollar :

Genel Muhasebe Kısayollar Bölümü
[Resim: ksayollartf7.jpg]

Genel Muhasebe
[Resim: figiriiss7.jpg]

- Fatih - 08.25.2006 15:40

Fiş giriş ekranında geçmiş bir fişi görmek istediğinizde fiş tarihini girip Ctrl+PageUp veya Ctrl+PageDown yaptığınızda o tarihteki fiş ekrana gelicektir.

- Cemalettin - 08.25.2006 15:48

Hazır başlık açılmışken bu ipuçunuda da buraya kopyalayalım bari.

mehmet altaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
cbayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Belki bazı kullanıcılar bilebilir. Bilmeyenler için söylüyorum. Çok kullanışlı bir tuş var.

CTRL+F3 bir fiş içresindeki belirlenen hesap kodunu birleştirip tek bir satır yapıyor.

Yani fişin içresinde 500 tane 600.18 hesap kodu geçse. Bunları tek bir satır yapıyor.

Not: Bu özellik eski sürümdede mevcut
Evet teşekkürler. Aslında "ipuçları"-kısayollar diye bir başlık mı açsak? Fatih'den açılış bekleyelim Smile
İyi çalışmalar.

- Mehmet Altaş - 08.25.2006 15:52

Evet bir kısa yol kullanımı örneği-diğer sayfadan kopyalıyorum(Mahsup Fişinde Ctrl+Shift);
asaglam Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Muhasebe modülünde eskiden ctrl ve shift e bastığımızda o hesabın fiş içinde kaç adet kullanılıdığı belli oluyordu.Bizde b formuna kolaylık olması açısından bunu fişin açıklamasında belirtiyorduk.Bunu tekrar yapılması işimizi rahatlatacaktır.İyi günler...
Sayın asağlam, bahsettiğiniz özellikten benim haberim yoktu. Hatırlattığınız için teşekkürler. Ama yeni versiyonda da var. Güncelleme yaparsanız...
İyi çalışmalar.
[Resim: zirveuk2.png]

- Mehmet Altaş - 08.25.2006 16:07

İşletme Defter sayfasında iken Ctrl+F9 kısa yolu bize aylık KDV bilgisini gösteriyor. Belki bunlar bildiğimiz kısayollar ama tekrarlamakta fayda görüyorum.
Bu konuda da paylaşımları meslekdaşlardan bekliyoruz. (Ben çok beklerim ama neyse Smile )
[Resim: f9ml9.png]
İyi çalışmalar.

- Cemalettin - 08.25.2006 17:04

Zirve SQL de Silinen Firmayı Geri Getirmek.

Zirve SQL de firma bilgilerinden yanlışlıkla bir firmayı sildiniz.

Telaşlanmanıza gerek yok. Yedekleride geri yüklemeye gerek yok.

Zirve SQL de sildiğiniz firma halen daha disk üzerinde durmaktadır.

Zirve SQl de bir firma silindiğinde silinen firmanın data klasöründe durduğunu göreceksiniz. c:\zirvenet\zirvedata\firmaadı klasörüne girdiğinizde

"Şirketbilgileri" isimli bir dosya vardır. Bu dosyaya çift tıkladığınızda WİNDOWS NOTEPAD programı ile açılacaktır. Açılan dosyanın 2. satırında "GÖRÜNSUN"=HAYIR olan satırdaki "HAYIR" ı silip yenrine büyük harfle başka hiç bir şeye dokunmadan "EVET" yazarsanız. Daha sonrada KAYIT ile kayıt ederseniz. Programda da "FİRMA BİLGİLERİ GÜNCELLE" butonuna bastığınızda firmanızın geri geldiğini göreceksiniz.

SQL sürümde bir fima silindiğinde diskte halen daha kayıtlıdır. Sadece "şirketbilgileri" dosyasına "Göürnsün=HAYIR" seçenği konularak firma listesinde görünmemesi sağlanır.

- Fatih - 08.25.2006 17:44

cbayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Zirve SQL de Silinen Firmayı Geri Getirmek.

Zirve SQl de bir firma silindiğinde silinen firmanın data klasöründe durduğunu göreceksiniz. c:\zirvenet\zirvedata\firmaadı klasörüne girdiğinizde

"Şirketbilgileri" isimli bir dosya vardır. Bu dosyaya çift tıkladığınızda WİNDOWS NOTEPAD programı ile açılacaktır. Açılan dosyanın 2. satırında "GÖRÜNSUN"=HAYIR olan satırdaki "HAYIR" ı silip yenrine büyük harfle başka hiç bir şeye dokunmadan "EVET" yazarsanız. Daha sonrada KAYIT ile kayıt ederseniz. Programda da "FİRMA BİLGİLERİ GÜNCELLE" butonuna bastığınızda firmanızın geri geldiğini göreceksiniz.

SQL sürümde bir fima silindiğinde diskte halen daha kayıtlıdır. Sadece "şirketbilgileri" dosyasına "Göürnsün=HAYIR" seçenği konularak firma listesinde görünmemesi sağlanır.

Cemalettin bey'e öncelikle teşekkür ederek bir diğer yolunuda ben söylemek istiyorum ;

Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak "Firma Tanıtıcı Adları" yazısına tıklarsanız karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelicektir.

[Resim: silinenum3.jpg]

- Cemalettin - 08.25.2006 17:51

Fatih Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
cbayraktar Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Zirve SQL de Silinen Firmayı Geri Getirmek.

Cemalettin bey'e öncelikle teşekkür ederek bir diğer yolunuda ben söylemek istiyorum ;

Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak "Firma Tanıtıcı Adları" yazısına tıklarsanız karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelicektir.

E Bu daha güzel. Hiç yukarıdaki dediğim işlem ile uğraşmaya gerek yok. Çok gizli kalmış bir özellik. Big Grin Teşekkürler Fatih bey.

- Mehmet Altaş - 08.25.2006 17:55

Fatih Nickli Kullanıcıdan Alıntı:...Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak "Firma Tanıtıcı Adları" yazısına tıklarsanız karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelicektir.
Teşekkürler Fatih. Ellerine sağlık.

- Cemalettin - 08.25.2006 18:00

Fatih Nickli Kullanıcıdan Alıntı:...Klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutarak "Firma Tanıtıcı Adları" yazısına tıklarsanız karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelicektir.
Teşekkürler Fatih. Ellerine sağlık.

Acaba silinen şubeleri kurtarmakta var mı. Gizli tuşlarda Big Grin