Zirve Yazılım | Forum
ZİRVE YAZILIMA TEŞEKKÜR - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Yazı, Makale ve Fıkra Paylaşım Bölümü::. (/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: ZİRVE YAZILIMA TEŞEKKÜR (/showthread.php?tid=4701)

Sayfalar: 1 2

ZİRVE YAZILIMA TEŞEKKÜR - filiz - 03.14.2008 20:28

Moderatörler bana şimda kızacak ama kendimi tutamadım ne yapayım.

Doğrusu iki gündür beyanname gönderemiyordum Sad çünkü beyannamelerimin % 80 diyebilirim Diğer Kazanç Ve irat girmek zorundaydım ve bilindiği üzere ZİRVE son güncellemeyle bu sorunu da halletti.
Ve ben bile bu kadar hızlı beyannameleri nasıl yaptım diye şaşırdım. En güzeli de Sebest Meslek vergi Kesinti listesi dahil 15 dakikada 18 beyanname ve beyannamelerimin hepsi onay bekliyor. Daha çok beyannamem var ama bu sadece denemeydi. Ama artık eminim ki iki güne ygv falan kalmaz. :lol:

TEŞEKKÜRLER ZİRVE!... TEŞEKKÜRLER ÜMİT BEY!...

=d> =d> =d>

- Mehmet Altaş - 03.15.2008 00:42

Değerli Ahmet Kadri Bey'le bu başlığı açmayı kararlaştırmıştık...Bizden önce davrandınız Filiz Hanım...

Bugün Filiz Hanım gibi büyük oranda Zirve rahatlığıyla beyanları gönderdik...Bir tane hatalı çıktı-o da yıl içerisinde kapanmış işletmeydi ve geçici 4.dönem haliyle yoktu ve bu hata bile değildi...O bir adet beyanı maliyenin programından vermek ne kadar zor geldi sormayın arkadaşlar... Big Grin

Bu başlığı açtığınıza çok sevindim Filiz Hanım...Çalışkanlar-çalışanlar ödüllendirilmeli...Hatta Ümit Bey'e de Zirve'ye bize bu rahatlığı yaşattıkları için TEŞEKKÜR SAYFASI açacağımızdan bahsetmiştim...

Zirve'yle ilk tanışmamızdan bahsetmek isterim...Önceki programımı tamamen "duygusal" nedenlerle bıraktım...Değerli Cemalettin Beylerle aynı zamanda yani 3 sene kadar önce, ama o kadar zorlanarak geçtikki anlatamam...Yıllarca alıştığın hatta gözü kapalı yaptığın programı terk etmek hiçte kolay olmadı doğrusu...Zirve'den Sevgili Serkan beni görünce hep anlatır; Mehmet Bey'e sattıysam bundan sonra işim kolay demiş...Düşünün ne kadar bunalttığımı...Aradan geçen bunca zaman sonra fanatik Zirve'ci olmak varmış...

Bizlere iş hayatımızı kolaylaştırdığı için bütün Zirve Yazılım'a selam olsun...(Askerimiz Fatih'e de selamlar...Özledik onu da bu arada...)

Bana katılıyorsanız değerli forumcular, lütfen bu sayfada duygu ve düşüncelerinizi dile getiriniz...Lütfen...

Başarılarınız daim olsun, teşekkürlerimi sunarım Zirve Yazılım...

İyi çalışmalar...

Mehmet Altaş SMMM

[Resim: bouquet-brights.jpg]

- ahmetkadri - 03.15.2008 01:36

Mehmet Bey bende bir kaç şey yazmak istiyorum. Daha önce kullandığım programda sadece yazıcıdan kağıtların default olarak tam sayfa olmasını istemiştim. 4 yıl kullandığım halde bu önerimi ve isteğimi hala daha yerine getirmemişler. 2 yıldır da Zirve kullanıyorum, başlangıcımdan bu yana inanın istediğimiz her şey ZİRVE tarafından yapıldı veya halen daha yapılmaya çalışılıyor. Hatta bir bedel bile talep edilmeden. Kadir Bey ve Faruk Bey, İstanbuldaki Zirveden Mahmut beyle büromuza yaptığı ziyarette tanışma onuruna eriştim. Bu kadar alçak gönüllü insanlarla tanışmak beni gerçekten mutlu etti. Kendilerinden talep ettiğim İhracatla ilgili isteklerimi sağolsunlar çok kısa zamanda yerine getirdiler. İşte en son bombaları YGV ve BA-BS formları. Tabii ki hiçbir şey mükemmel değildir, bu programda da bazı aksaklık olacaktır. Fakat yazılım ekibi yansıtılan bu aksaklıkları en kısa zamanda düzeltme yönüne gidiyor. Herkesin katkısı yadsınmaz, fakat öyle arkadaşlarımız var ki bunlar eğer bu forumda olmasaydı belki programımız bu kadar da gelişmezdi. Çünkü onların önerileri ile programımız şu anda TÜRKİYENİN ZİRVE sinde. İlk önce ZİRVE ekibine sonra da başta Ümit YÜKSEL, Mehmet ALTAŞ ve Cemalettin BAYRAKTAR'a binlerce teşekkürler. Aydınlık TÜRKİYEM hep ZİRVEde olsun.

- Aykut - 03.15.2008 11:39

Değerli Üstadlarımdan sonra bir şeyler yazmak belkide gereksiz.Onların forumdaki destek ve ilgileri sayesinde Zirve'yi dahada çok sevdik.
Zirve'ye de Onlarada sonsuz teşekkürler...
İyiki varsın ZİRVE...

- Cemalettin - 03.15.2008 19:08

Tam 3 yıl önce 2005 ocak sonu ani bir karar ile program değiştirme kararı almıştık. Daha önce program arayışı olmadığı zamanlarda Zirve müşaviri bir forumdan duymuş, her duyduğum programın demosunu indiriren ve test eden bir kişi olduğum içinde zirve demosunu indirmiş, fakat ilk girişteki Menu yaklaşımını görüncede biraz yadırgayarak demoya üstün körü bakmıştım ve beğenmemiştim.

Daha sonraları Maliye xml beyan olayını çıkarınca Ocak 2005 sonuna doğru program arayışına gidip araştırmaya başladım. Goole dan e-beyan xml türünden yazılar yazınca karşıma Zirve tekrar çıktı. Zira o zamanlar Zirve e-beyan ve enf. düzeltmesi güncellemesini çıkartmıştı, hemde paket te yapıyordu.

E-beyan olayı nedeni ile (ilk olarak yaptığından) tekrar Zirve Müşaviri indirip tam anlamı ile test etmiştim (zirve müşavir 3.03)) . Ve programı özellikleri açısından çok beğendik. Eski DOS programımızda olmayan bir çok işlem otomatik ve pratik olarak yapılıyordu ve xml olayınını hatalı olsada ileride düzeleceği inancı ile çok beğendik. Neden daha önce programı indirdiğimde tam olarak bakmadım diyede kendime kızmıştım.

Fakat hemen yinede programı alamazdık. Bir kaç soru soru sormam ve karşılığında verilen tatmin edici cevaplar karşısında alıp alımyacağımızı karara bağlamak gerekiyordu. kArşımızda kim var ne yapmak istiyorlar amaçları neler vs. vs.

Sorularımı hazırlayıp e-posta aracılığı ile Zirve Yazılım İstanbul ofisine gönderdim. Cevaplanır diyede pek ümit etmiyordum. Fakat, Sorularıma; kendisine buradan tekrar teşekkür ederiyorum. İstanbul ofisteki Hüseyin bey ayrıntılı bir şekilde cevap verince programı almaya karar verdik. Tek çekincem kalmıştı oda programın PARADOX olan ve pek tutulmayan veri tabanı sistemi idi. Her program SQL kullanırken neden bu kadar özellikli bir program PARADOX kullanır diye düşünmüştüm. İleride SQL ye geçerler, inancıyla programı 2005 Şubat başında aldık ve kullanmaya başladık.

Bir yıl sonra bu inancım gerçekleşerek SQL veri tabanı sistemi çalışmalarına başlandı ve 2006 ağustos ayında SQL çıktı. Program öyle hızlı bir şekilde gelişti ve büyüdü bir çok özellikler kazandı ki.Bizi de çok şaşırttı. Gelir vergisi/kurumlar vergisi beyanaları yapacağımız ve daha bir çok özelliğin yapılacağı isteklerimizin olacağını hiç sanmıyordum.

Birde, bir yazılım fiması ile bu kadar sıcak ilişkiler kuracağım/kuracağımız hiç aklımın ucundan bile geçmezdi.

Programı kullanamaya başladığımız ilk zamanlarda forum sayfası olmadığı için eksiklikleri, hataları ve istekleri halen daha zirve yazılım web sitesinde olan iletişim formu ile bildiriyordum. Yerine ulaşıyormu ulaşmıyor mu bilmiyordum. Fakat sürekli yazıyordum.

Daha sonra forum açılınca forumdan devam ettik...

Evet Zirve müşavir, 3.03 Paradox veri tabanı sürümü (o şekliyle bir çok özellikli bir programdı) SQL ile birlikte o kadar hızlı bir şekilde gelişti ki. Program işlerimizi kolaylaştıran o kadar özelik eklendiki. Şakınlık ve sevincimiz bir arada oldu.

Bizler gibi geceli gündüzlü çalıştılar. Bir karşılık beklemeden çalıştılar... Programı Zirve'nin zirvesine çıkardılar. İyi ki Zirve yazılımı seçmişiz. Eğer paradox veri tabanına takılsaydım ve ileride bunlarda düzelir, program dahada gelişir diye inancım olmasaydı. Zirve müşavir kullanmaktan mahrum kalırdık. Ya eski programımız ile devam eder. Yada başka bir programa geçerek "saçımızı başımızı yolmaya devam ederdik" Big Grin

Forumda programın gelişmesine katkıda bulunan arkadaşlara ve ZİRVE YAZILIMA binlerce onbinlerce teşekkürler.

Not: Kusura bakmayınız uzun bir yazı oldu. Fakat duygularımı dile getirmek için bana göre az bile.

- sebohan - 03.15.2008 19:57

2005 yılına Zirve ile girdim.Zirve'ye geçmem sadece kullandığım programa kızdığımdan idi. Kızmamdaki sebep ise bilgisayarın ses kartı yanmıştı.Hemen ses kartını değiştirip çalışmaya devam etmekti.Ama ne mümkün program çalışmaz olmuştu.İnsital almam gerekiyordu.İnsital için İstanbul'u aradığımda bana bilgisayarımın değiştiğini,yetkili bayiden makina değişikliği yaptırıp faxladıktan sonra insital verebilileceklerini söylediler.Makina değişikliği olmadığını söylememe rağmen kabul etmediler.Küçük bir ilde yaşadığımızdan programın bayisi bile yoktu.Trabzon'a gitmemiz gerekiyordu.Versiyon değişikliklerinde Trabzon'a götürüyorduk bilgisayarlarımızı.2004 ün yaz mevsimi idi.Ankara'da muhasebecilik yapan Erol ŞAHİN adında lisede birlikte aynı sınıfta okuduğumuz arkadaşım ziyarete gelmişti.Yzaıhanede birşeyler içip sohbet ederken hangi programı kullandığını sordum.Bana Zirve'yi kullandığını ve çok memnun olduğunu söylemişti.Hiç tereddüt etmeden Ankara Zirve'yi arayıp programı istedim.2005 Ocak ayından itibaren kullanıyorum.Gümüşhane'de bürosu olan 9 tane muhasebeci var.Ben ilk Zirveciyim.Benden sonra 5 arkadaşı daha Zirve'ye transfer ettim.Hepside çok memnun.Herşey bir tarafa Zirve'yi aradığımızda telefona bakan arkadaşların sıcakkanlıkları,samimiyetleri vede dürüstlükleri herşeye değer.Allah yardımcıları olsun.Tabiiki bu arada forumda emeği geçen tüm forumdaşlara da teşekkür etmeden geçemeyeceğim.Benim yazacaklarım şimdilik bu kadar.Kendinize çok cici bakın.
Sebahattin BAYRAKTAR

- NASUH - 03.15.2008 20:21

sevgili meslektaşlarım, üstadlarım...... sizler gibi zirveye sonsuz teşekkür ediyoruz. gözünüz arkada kalmasın edirne de zirve bana emanet. en kısa zamanda edirne zirvenin tam ortasında olacak.

- ethem - 03.15.2008 22:15

Zirve ile tanışmam 2002 yılında oldu o yıl benim prog.test etme yılım olarak geçti. Bursa da prog. ilk alan bendim çünkü. Zirve beni o kadar heyecanlandır ki o kadar güvendim ki Faruk Ve Kadir beyle o dönemlerde benim de oda kurullarında görev almam sebebiyle genel kurul ve seminerlerde sık sık karşılaşıyorduk ben artık kendimi Zirve ailesinin bir ferdi olarak görmeye başlamıştım, herkese gururla tavsiye ediyordum.
Mehmet beyin de değindiği gibi arkadaşların yıllardır kullandığı prog.larını değiştirmeleri için ikna etmek başlar da hiçte kolay olmadı. Onlara Zirvenin farklılığını çok iyi anlatmak gerekiyordu. Bıkmadan Her yerde Zirvenin farkını anlatmaya başladık. Sonunda Bursa da bugün inanılmaz bir kullanıcı sayısına ulaşıldı. Tabi yanlız Bursa ile sınırlı kalmadı bu seminer ve genel kurullarda tüm tanıdığım tanımadığım diğer illerden gelen meslektaşlarıma Zirveyi hareretle anlatıyordum. Ama bugün gelinen noktada büyük bir emek ve özveri vardır. Artık Zirve farkını bugün anlatan o kadar çok arkadaşım var ki.
Bu Yüzden daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi şu an devamlı Zirveye geçen arkadaşlarımdan teşekkür alıyorum. Beni mahcup etmeyen geceli gündüzlü çalışarak bu günlere gelen, gururla herkese tavsiye ettiğim tüm Zirve Ailesine bir kez daha teşekkür etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

- Gül - 03.15.2008 23:38

Biz zirve ile 2005 yılında tanışdık kurulumu yapıldı ama kullanmadık çünkü proğramı bilmiyorduk eski proğramdan vazgeçemedik hatta varlığını bile unutmuştuk taki aksmmmo odasında 2006 kasım ayında yapılan seminer toplantısına gidene kadar ha sırf meraktan bi değişiklik olsun diye gitmişdik toplantı başladı ilk yarım saat sonra kesinlikle yola zirve ile devam kararı aldık .Çok çabuk ikna olduk hala hayiflanırım keşke toplantı sonuna kadar bekleseydik ertesi gün çok hızlı bir çekilde zirveye 2006 kasımında geçiş yaptık iyi ki de yapmışız Zirveden önce resmen kendime eziyet etmişim hep angarya .... velhasıl zirve yi herkese tavsiye ediyorum ben %50 sini ancak kullanıyorumdur ama Zirve mükemmel bir proğram
Zirve ye emeği geçen paylaşımlarını bizden esirgemeyen üstadlarımıza saygılar.... tekrar tekrar teşekkürler

iyi ki varsın zirve !!! (yoksa nasıl Bitiridim YGV leri)

- makyildiz - 03.17.2008 01:47

2007 yılında artık dos ortamında olan programımın değiştirme vakti gelmişti. internette biraz program araştırması yaptım. bir forum sitesinde Zirve'yi gördüm ve demoyu yükledim. ilk başta çok karmaşık geldi açıkcası, bir kaç program daha baktım ve eski programımın windos tabanlısını almaya karar verdim. 2007 program açısından tam bir kabus oldu bana eski dos tabanlı program bile daha pratik ve kolaydı. sonra tekrar dan indirdim ziveyi yıl sonuna doğru ve adam akıllı inceledikten sonra hata yaptığımı anladım.
2008 başında zirveye geçtim, aman Allah' ım bu ne büyük bi rahatlıkmış, bütün bir sene eziyet etmişim personele ve kendime, şimdi 2007 kapanışları yaparken kullanıyorum eski programımı ama bir kere zirve kullandıktan sonra o kapanışları diğer programla yapmak ne büyük bi kasvet gelinde siz düşünün.

bir programın bir büro yükünü bu denli azaltacığını hiç tahmin etmezdim doğrusu, menüler arasındaki geçişler, mizan dan muavine oradan ilgili fişe, sm makbuzunda ve kiralardaki entegrsyon, yıllık beyan kurumlar, ve şuan aklıma gelmeyen bir çok pratiklik, dahası eski programının sadece agi güncellemesi için istediği paraya yakın bir fiyatla !!!

beni hayretler içerisinde bırakan bir başka konu ise; bu kadar kullanıcı dostu olunması, forumda yapılan öneri ve isteklere bu kadar kısa zamanda karşılık verilmesi. bazen forum da arkadaşların bazı iseklerine " e artık onudamı program yapsın" dediğim oluyor fakat 1-2 hafta geçmeden programa eklendiğinin görünce zirveye olan hayranlığım bir kat daha artıyor. üstelik ben eski programımı arayıp neden işyeri bildirgesi yok dediğimde " o bir kere hazırlanan bir form olduğu için programa koymaya gerek yok !!!, yıllık beyannameler senede bir kere onlarıda koymaya gerek yok !!! " cevabı alan bir kişi olarak şuan ağlasammı gülsemmi bilemiyorum.

aslında yazılacak o kadar çok var ama sizlerinde başını ağrıtmak istemem...

TÜM ZİRVE ÇALIŞANLARINI BİNLERCE TEŞERKÜR ETSEKDE AZDIR.