Zirve Yazılım | Forum
işlemci ram yükseltme - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: işlemci ram yükseltme (/showthread.php?tid=8030)

işlemci ram yükseltme - yilmazmete - 05.30.2009 17:16

Arkadaşlar Selamlar.....

Asus D1 Seri Anakart kullananan Portable Desktop kullanıyorum.
( Anakart Kimliği: 05/02/2003-SiSM650/SIS962/IT8705F-D1 ),

şu an P4 1.80Gzh işlemci,
512 MB PC3200 DDR SDRAM ram kullanıyorum,

Everest programı ile donanım ve sistem raporu çıkardım ama sayfa sayısı fazla olduğu için buraya aktarmadım.

işlemci ve ram'i hangi marka model ile ne kadar artırabilirim, bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

herkese teşekkürler....

- Ümit Yüksel - 05.30.2009 17:27

yilmazmete, bey özelliklere bakınca siz işlemci+anakart ve ram değiştimeniz gerekir.DDR ram bulmak artık zor.Ayrıca yeni core işlemciler için olan anakartlar normal bir sistem için pek pahalı değil.

- yilmazmete - 05.30.2009 18:10

Sayın Yüksel,
öncelikle ilginiz için teşekkürler....

Açıkcası mevcut portable desktop'umdan ve anakartımdan memunumSmile, ben mevcut sistem uyumlu olarak sistemimi nereye kadar yükseltebilirim, onun çabası içindeyim, şüphesiz işlemci ve ram'i 2nci el olarak bulmam gerekecektir.

Yukarıdaki sorunumu daha net bir şekilde ifade etmeye çalışayım;

anakartıma uyumlu işlemci ve ram'lerin hangileri olduğunu nasıl öğrenebilirim. Everest programı ile sistem dökümünü çıkardım ama bu sisteme uygun işlemci ve ram'ler hangileridir onu öğrenmeye çalışıyorum, bu soruya cevap bulabilirsem 2nci el piyasında uygun işlemci ve ram bulabileceğimi düşünüyorum....

teşekkürler...

- Cemalettin - 05.30.2009 23:02

Asus ana kartların Türkiye dağıtıcısı Çizgi elektroniktir. Çizgi Elektronik teknik desteği arayarak bu vb. sorularınıza daha net ve kesin bir cevap alabileceğinizi umuyorum.

[web]http://old.cizgi.com.tr/pageStructure.aspx?intPageStructureNo=23&sintLanguageID=0&bytContentType=2&intPageNo=46[/web]