Zirve Yazılım | Forum
SAMSUNG SCX 4521F LAZER YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ + FAX - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: SAMSUNG SCX 4521F LAZER YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ + FAX (/showthread.php?tid=8368)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

- ERHAN ÇOBAN - 07.10.2009 12:18

HP LAZERJET 3015 yıllardır,sorunsuz kullanıyorum

- Ümit Yüksel - 07.10.2009 12:26

Sayın balaban, görüş farkı burdada çıkıyor .Bana göre en iyi yazıcı aslında OKi çok hızlı tek dezavantajı tüketim malzmeleri yani toner ve drum bulunmuyor.Avantajı ise diğer yacıların çoğunda drum ve toner bütünleşik olduğundan toner parası fazla okide ise drum ve toner ayrı ayrı .Yani drumla 20000 baskı yapabiliyorsunuz.Bu durumda toner parası yarı yarıya düşüyor.Siz sadece tonere para veriyorsunuz druma ise 5-6 tonerden sonra ödüyorsunuz.

- Mehmet Altaş - 07.10.2009 12:37

Aykut Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Ümit Yüksel Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Hp olmasında hangisi olursa olsun.

HP 1020 kullanıyorum.Daha bunun kadar sorunsuz yazıcı görmedim.Neden HP olmasın Ümit bey.Gerçi bugüne kadar sayısız yazıcı falan tecrübe etmedim ama bu yazıcı süper bence.Eğer bilmediğimiz bir şey varsa bundan sonraki yazıcımız HP olmasın.

Aykut Bey'in HP 1020-(Lazer siyah seyaz) görüşüne katılıyorum...Yan sanayi dolumda son zamanlarda kağıt kenarlarında siyahlık yapıyor...O da orjinal toner kullanmadığımdan veya 3.kez dolumdan galiba...Ama taş gibi makina...

Hp'nin 1600 Renkli Lazer'ini önermiyorum...Dizüstü alırken hediye edilmişti...Ama gerek tonerlerinin ve hatta dolumlarının pahalı olması vs sorunlu...Aslında renkli yazıcı olarak fena değil ama sarfları herhalde her yazısının pahalı...
Nizamettin Bey özellikle araştırma konunuz şurada olabilir; renkli olsun mu-ki olsun-, toner fiyatlarını iyi araştırmak gerekiyor...Bir de hepsi bir aradayı düşünmeyin derim; fax-tarayıcı-yazıcı vs. Örneğin HP'nin kartuşlu tarayıcı özellikli modellerinde çok yavaşlar...

- ERHAN ÇOBAN - 07.10.2009 12:45

Kağıt kenarındaki siyahlık,drumun zarar görmesinden olabilir.Ben de,eknomik olsun diye A4 kağıdı makasla ikiye bölerek yazıcıya verip kullanırken bir müddet sonra yeni orjinal toner kullanmama rağmen kağıt kenarında aşırı siyahlıklar görmeye başladım.
Makasla eğri kesilen kağıdı bu kesim yerinden yazıcıya verdiğinizde drum üzerinde bıçak ile kesme etkisi yapıyormuş.Buna dikkat ettikten sonra,böyle bir duruma rastlamadım artık

- Aykut - 07.10.2009 12:47

Mehmet bey bende yan sanayi dolum yaptırıyorum.3 dolumda birde dramını değiştiriyorum.Kenarların siyah yazması dramdan sanırım.Dram değişince düzeliyor.

- pmdas - 07.10.2009 12:54

1522nf sorunsuz

- Mehmet Altaş - 07.10.2009 12:54

Erhan ve Aykut Bey'lere teşekkür ederim...Demekki dram (o neyse Smile ) değişecek...

- Ümit Yüksel - 07.10.2009 12:56

Mehmet, bey drum dediğimiz toner hazenesinin altında bulunan altta yuvarlak şeffaf olan silindir.

[Resim: 10128419.jpg]

- NizamettinBozkurt - 07.10.2009 13:49

Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Bebim bu yazıcı ile ilgili araştırmalarım şu;

1-Tam dolu toner ile geliyor, ve toneri doldurulabiliyor. 3000 basım kapasitesi var

2-Siyah Beyaz almak durumundayım, çünkü renkli yazıcılar çok pahalı, renkli baskı biz muhasebeciler için zaruri değil sanırım Smile Renkli olmasını bende isterim ama, ekonomi müsait değil.

3-Yazıcı-tarayıcı-faks-fotokopi bunları ayrı ayrı edinmeye kalksak, hem dünyanın parası hemde koyacak yer bulamayız

4-Sanırım en çok seveceğim özelliği yerinden kalkmadan, bilgisayardaki bir belgeyi fakslama olacak.

5-Drum ünitesini bilmiyorum, inşallah ilerde sorun yaratmaz, kullanan arkadaşlardan drum ünitesi ile ilgili beni aydınlatmalarını rica ediyorum.

6-Aynı özelliklere sahip makinalar arasında fiyat olarak da en iyisi bu, burdada yorumlar olumlu olunca, sanırım alacağım.

- Göktuğ308 - 07.10.2009 18:21

Süper'e yakın bir yazıcı Tam dolu toner ile geliyor.Şiddetle tavsiye edilir.