Zirve Yazılım | Forum
SAMSUNG SCX 4521F LAZER YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ + FAX - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: SAMSUNG SCX 4521F LAZER YAZICI + TARAYICI + FOTOKOPİ + FAX (/showthread.php?tid=8368)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

- NizamettinBozkurt - 07.11.2009 12:43

Arkadaşlar son bir şey, bu yazıcıyla A5 (A4 ün yarısı) kağıta baskı almada bir sorun olurmu acaba. A5 boyutunda SM Makbuzu bastıracağımdan bir sorun olsun istemiyorum.

- Ümit Yüksel - 07.11.2009 19:45

NizamettinBozkurt, bey hiç bir sorun olmuyor .Fakat makina a4 e ayarlı ise bazen 2 sayfayı da sardırma yapabiliyor bunun için yazıcı özelliklerinden birde a5 kağıda göre tanım yapıp makbuz yazdırma anında kağıt türünü a5 seçmek gerekebilir.Tabiiki bu her yazıcıda olmuyor ben samsung ml 2510 da yazdırıyorsum bir sorun olmuyor.

SAMSUNG SCX-4521F - MALKAS - 07.11.2009 20:20

Sayın, Nizamettin Bozkurt bey

Ben bu model yazıcıyı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. İmkanlarım dahilinde samsung almıştım. ama zaman geçtikçe bu modeli beğenmemeye başladım.

HP 1522 Model tavsiye ederim. Şu an kampanyada olabilir.
Samsung yazıcının bana göre eksilerini belirteyim.
- a5 (elle besleme) yerine kağıdı zor yerleştiriyorum. zaten s.meslek makbuzu yazdıracağım demişsiniz ki bu sıkıntı olabilir. O yüzden size tavsiyem bu iki yazıcıyı da test ederek görerek almanız. Çünkü HP nin a5 (a4 yarısı) kağıt alma yeri bayağı geniş ve rahatlıkla yerleştirilebiliyor.

- baskı kalitesini HP kalitesi gibi göremedim.

- fiyatı da hp den biraz düşük.

saygılar sunarım.

Mustafa Alkaş
S.Muhasebeci MALATYA

yazıcı tavsiyesi - numlock - 08.10.2009 10:03

Nizamettin Bey
bahsettiğiniz yazıcıdan ziyade uzun araştırmalardan ve telefon görüşmelerinden sonra Samsung 4828 FN laser yazıcısını şiddetle tavsiye edebilirim.
-5000 sayfa toner
-önlü arkalı yazdırabilme( özellikle beyannamelerde çok iyi oluyor.kağıt tasarrufu)
-gelen ve gönderilen faksları mail gönderebilme özelliği
-ofisteki tüm bilgisayarlardan yerinden kalkmadan yazıcıya gönderir gibi faks çekme özelliği( hem kağıt, hem zaman dan tasarruf)
-isterseniz gelen faksları mail formatında alır istediğinizi yazdırırsınız. isterseniz gelen faksları da önlü arkalı yazdırabilirsiniz.
-scanner tarama yaptığınız bir belgeyi ağ üzerinde istediğiniz bilgisayara alabilirsiniz.
(not: biz bilgisayarı ağa doğrudan bağladık. zaten ağ desteği var. ilave bir aygıt almıyorsunuz sadece yazıcının kurulumunu yapan kişi gelip yazıcıyı ağa tanıtıyor. dolayısı ile herhangi bir bilgisayara bağlı olmaksızın kullanabilirsiniz.)
-kimlik fotokopisi çekebiliyor.

bende kendim satıyorum sanki çok övdüm yazıcıyı ama gerçekten çok iyi. kullanan biri olarak tavsiye ederim. tabi ayarlamak için biraz uğraşıyorsunuz. 950 tl civarında almıştık.

- numlock - 08.10.2009 10:10

[quote="NizamettinBozkurt"]Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Bebim bu yazıcı ile ilgili araştırmalarım şu;

4-Sanırım en çok seveceğim özelliği yerinden kalkmadan, bilgisayardaki bir belgeyi fakslama olacak.

Nizamettin Bey yalnız dikkat edin sadece bağlı olduğu bilgisayardan gönderebiliyorsunuz. terminallerden gönderemiyorsunuz. ben bunu bizzat türkiye deki samsung ana satış temsilcisine sordum. ağa bağlasanız bile sadece bağlı olduğu bilgisayar gönderebiliyor faksı.

- Mehmet Altaş - 08.10.2009 10:12

numlock Nickli Kullanıcıdan Alıntı:[quote="NizamettinBozkurt"]Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Bebim bu yazıcı ile ilgili araştırmalarım şu;

4-Sanırım en çok seveceğim özelliği yerinden kalkmadan, bilgisayardaki bir belgeyi fakslama olacak.

Nizamettin Bey yalnız dikkat edin sadece bağlı olduğu bilgisayardan gönderebiliyorsunuz. terminallerden gönderemiyorsunuz. ben bunu bizzat türkiye deki samsung ana satış temsilcisine sordum. ağa bağlasanız bile sadece bağlı olduğu bilgisayar gönderebiliyor faksı.

Kullanmamakla birlikte bu özellik windowsun özelliği sanırım...Bilgisayarcı arkadaşım 6 aydır yapacak...Hala bekliyorum Smile

- Ümit Yüksel - 08.10.2009 10:17

Evet Mehmet Bey Vista Ultimate de bulunan Windows Tarayıcı ve Faks özelliğinde Faks için ağ yapılandırma kurulabiliyor.

- numlock - 08.10.2009 10:20

Sayın Kuzey Kutbu
bu özellik yazıcıda mevcut ise problemsiz cd sinden kurulum yaparak kullanabiliyorsunuz. yoksa bilgisayarcılar diyorki ağa bir modem alınmalı vs. bizede öyle demişlerdi sonra kuramadılar. yazıcıda bozulunca gittik samsung 4828 fn aldık. problemsiz kullanıyoruz.

- ilker - 08.10.2009 10:47

fotokopi çekimleri nasıl.

- Göktuğ308 - 08.10.2009 11:29

biz daha çok fotokopi ve fax için kullanıyoruz.gerçekten iyi makine.Almak isteyenlere tavsiye ederim....