Zirve Yazılım | Forum
3G modem ile internet ve 12.1" notebook - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Paylaşım & Eğlence::.
(/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: .::Donanım İnceleme::. (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: 3G modem ile internet ve 12.1" notebook (/showthread.php?tid=8693)

3G modem ile internet ve 12.1" notebook - yilmazmete - 08.23.2009 14:19

Arkadaşlar selamlar, iyi pazarlar....

Malumunuz 3G tenolojisi uygulamaları geç de olsa başladı, sadece cep telefonlarında değil usb 3g modemler sayesinde istediğimiz her yerde notebookumuzla internete erişebileceğiz. küçük ekranlı bir notebook ve 3g modem ile uzaktan zirveye erişmek, çalışmalarımı bulunduğum yerden yapmak istiyorum bunun için,

konu hakkında deneyimleri ve bilgisi olan arkadaşlarımıza;

* 3g usb modem ve notebook ile ofisteki ana makinamıza ( ve zirve'ye) erişim adsl uygulamalarında olduğu gibi midir?

* GSM operatörlerinden sadece internet erişimi (mp3, film indirmeden) ve zirve erişimi için hangi kotadan paket almak uygun olur?

*taşınabilirliği ve fiyatı uygun olması açısından 12.1" bir notebook (aşağıda linki verilen) almak istiyorum ancak "zirve" ekran boyutu, çözünürlüğü, ve ekranın net okunabilmesi açısından rahat, verimli bir çalışma için uygun olur mu?

http://www.fokusbilgisayar.com/asp/listgroup.asp?group=UPM12B

konu hakkında bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim,

iyi pazarlar....

- Alper İBAŞ - 08.23.2009 16:10

internet bağlantısı açısından adsl den hiç bir farkı yoktur. Tek bir farkı vardır kablodan ve mekana bağlılıktan ve en önemlisi Türktelekomdan kurtuluyoruz. Şimdilik ucuz gibi görünsede kotaları 1 gb olanları Zirve bağantısı ile çalışmada aşılacağı için tehlikeli diye düşünüyorum. Yüksek kotalı alınsa bile kota takibi yapılmalı diye düşünüyorum. Hız olarak denememek le birlikte 7.2 mb olduğu için 1 mb hızında bağlanan adsl lerden çok daha iyidir. Ama avrupa 22 mb olarak kullanmaktadır unutmamak lazım.

12.1 inch lik bir ekran ile zirve kullanmadım ama sorun olmaz gibi geliryor nihayeti çözünürlülük meseli gözleriniz sağlam ise sorun yoktur Big Grin

- Ersin - 08.24.2009 09:13

12.1 inç ekranlar malesef 1024*768 ekran çözünürlüğünü desteklememektedir.Bundan dolayı zirve programı ekran görüntüsü tam olarak görünmemektedir.İnternet paket seçimi içinde bence biraz erken.Ülkemizde yeni teknoloji her zaman pahalı olur mantığı olduğu için bırakalım operatörler birbirini kırsın ondan sonra tadını çıkaralım.

- KAZIMKARAKOÇ - 08.24.2009 12:22

Arkadaşlar biraz bekleyelim ilk faturalar bi gelsin , nasıl can yakıyor görelim ona göre hareket edelim derim.

- CESURYUREK - 08.24.2009 12:51

KAZIMKARAKOÇ, arkadaşıma katılıyorum bence faturalar yüksek gelir kesin #-o

- pmdas - 08.24.2009 12:54

bence 3g hikye gibi geliyor adsl hızında veya daha hızlı bağlantı sağlayan oldu mu ? Hız ölçümünü neye göre yapıyorsunuz