Zirve Yazılım | Forum
ÖNERİ-İSTEK-RİCA. 3. Bölüm (MÜŞAVİR SQL) - Baskı Önizleme

+- Zirve Yazılım | Forum (https://www.zirveyazilim.net/forum)
+-- Forum:
.::Müşavir & Finans & Ticari & Nova & e-Dönüşüm::.
(/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Zirve Müşavir Hakkında (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Konu Başlığı: ÖNERİ-İSTEK-RİCA. 3. Bölüm (MÜŞAVİR SQL) (/showthread.php?tid=913)ÖNERİ-İSTEK-RİCA. 3. Bölüm (MÜŞAVİR SQL) - Cemalettin - 01.17.2007 00:01

kuzey kutbu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Cemalettin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Kadir Bey Nickli Kullanıcıdan Alıntı:... Foruma girip çıkan tüm üyelerden ricamız, daha öncede belirttiğimiz gibi programın gelişmesi için fikirlerinizi ve isteklerinizi açıkça belirtmenizdir. Çünkü programımızın kullanıcıları sizler olduğunuz için maksimum faydayı sizler kazanmış olacaksınız. ...


Zirve .NET SQL sürümünün çıkması ile biz kullanıcıların yeni yeni istekleri zaman zaman olacaktır. Bu istekler tabiki programın gelişimi ve işlerimizi daha kolay halletmemezi sağlayacak genele hitap eden istekler olacaktır.


Tüm kullanıcıların öneri ve isteklerini bu başlık altında toplamasının daha uygun olacağı düşüncesindeyim.

Çünkü forum içresinde her öneri ve istek için ayrı ayrı başlık açılması bu isteklerin yapılacak olacağı zamanda forum içresinden aranıp bulunması bir araya toplanması Zirve Yazılım içinde zor olacaktır. Bu şekilde oluncada gözden kaçan istekler ve önerilerde olacağı muhakkaktır. Eğer bu başlık altında tüm önerilerimizi verirsek hem kullanıcıların aynı önerileri tekrar tekrar vermesi önlenir. Hemde Zirve Yazılım'ın önerileri gerçekleştireceği zaman forumdan arayıp bulması dağınık olmayacağı için kolaylaşacaktır.

Başlık "öneri ve isteklerimiz" olduğu için Zirve kullanıcıları forumdaki ARAMA kısmına "öneri" veya "istek" yazdığı zaman karşılarına bu başlık çıkar.

İyi çalışmalar.


Değerli arkadaşımız Cemaletin Bey'in Zirve SQL Yeni Versiyon Programının Hayata geçmesinden hemen sonra açmış olduğu "Zirve Müşavir SQL Öneri-İstek Ricalarımız" başlıklı sayfanın çoğaldığını düşünerek(30 sayfa kadar oldu) ÖNERİ - İSTEK - RİCA 2.BÖLÜM (ZİRVE SQL) açmaya Cemalettin Bey'le karar verdik. Birinci bölüm istek öneri forum sayfasının gerçekleşme oranı herhalde %80-90'ları bulmuştur. Aynı başarının bu sayfada da yakalanması en büyük isteğimiz olacak.


Program kullanıcısı arkadaşlarımızın bundan böyle bu sayfadan program hakkındaki istek ve önerileri yazmalarını rica ediyoruz. Şimdiden önerileriyle program gelişimini sağlayan forumdaşlarımıza ve her türlü yapılabilir önerilerimizi gerçekleştireceğini kanıtlayan Zirve Yazılım'a Cemalettin Bey'le beraber teşekkür ediyoruz.


İyi çalışmalar.


Açmış olduğum Öneri istek ricalarımız 1. bölüm beklenenin üzerinde sayfa sayısına ulaşınca sayfalar arasında boğulmamak için ve aradığımız bilgiye daha kolay ulaşabilmek için Değerli arkadaşımız Mehmet bey 2. bölümü açmıştı.

2. Bölümde yine beklenenin üzerinde sayfa sayısına ulaşınca daha rahat istenen bilgilere ulaşmak ve sayfalar arasında kaybolmamak için arkadaşlar ile beraber karar verek 3. Bölümü açtık.

Bizler isteyince Zirve yazılım da sağolsun istekleri program ortamına kısa zamanda bir bir aktarınca daha çok öneri istek sayfası bölümleri açılacak gibi...

Tüm forum arkadaşlarımızdan ricamız yeni ÖNERİ ve İSTEK leri bu başlıkl altında belirterek istenildiği zaman daha rahat bulunması açısından uygun olacağı kanaatindeyim.


- ahmetkadri - 01.17.2007 00:07

Cemalettin Bey teşekkür butonuna bastım. (Fatih beyin kulakları çınlasın Big Grin bu gidişle Fatih beyin kulaklarında sorun olmaz İnşallah)


- Mehmet Altaş - 01.17.2007 00:08

Cemalettin Bey, Teşekkür butonuna bastım Smile İlk açılış isteklerini FORUM CANAVARI'mızdan bekliyoruz Smile


- Ümit Yüksel - 01.17.2007 02:21

kuzey kutbu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Cemalettin Bey, Teşekkür butonuna bastım Smile İlk açılış isteklerini FORUM CANAVARI'mızdan bekliyoruz Smile


Mehmet bey artık zirveciler bizim forum üyeliğimizi kilitleyecekler.

Özellikle 16.01.2007 güncellemesi ile beklediğimiz çoğu önerimiz yapılmış.Bu yüzden zirve yazılıma tekrar teşekkür ediyorum.Fakat daha önce bildirdiğimiz ve yapılmasını dör gözle beklediğimiz bazı önerileri tekrar sunuyorum.
1- Ofis otomasyonu (Çok önemli)

2-Matbaa bilgileri alanı :

[Resim: matbaamu5ww5.png]

3-Geçici Vergi Gelir Tablosu Modülünde :

[Resim: geicigelirxy2.png]4-Daha Önceden animasyonunu vermiş olduğum ortaklar kısmı İlgili Animasyon İçin Tıklayın

5-Bordro Modülünde: (Şiddetle istiyoruz)

[Resim: iyeribildirgesijj1.png]

6-Serbest Meslek Modülünde Makbuz yazdırmada 2 sayfa olarak çıkıyor İlk sayfa kayıtlı ilk firma 2.sayfa ise yazdırmak istediğimiz sayfa.

[Resim: smm1jv7.png]

[Resim: smm2wx5.png]

7-Demirbaş Modülünde :

[Resim: demirbaec2.png]

8-En son eklenen versiyon kontrolü ile ilgili olarak :

[Resim: gnze1.png]


9-Kadir beyin aklıma getirdiği çoklu envanter sistemi.

10-Firma Bilgileri alanında bulunan telefon hanesi alanlarının genişletilmesi.Neden ise çoğu firmamızda 3-5 adet telefon numarası var ve biz sadece fax sı saymazsak 1 tanesini girmek zorunda kalıyoruz.Firmalar ayrıca kurumsal hatlar kullanmakta ve telefon bilgileri için ayrıca bir adres programı kullanmak zorunda kalıyoruz.-------------------------------------------------------------------------

Mehmet beyin sunmuş olduğu bir öneri :

GEÇİCİ VERGİ GELİR TABLOSU için daha önce bir öneri sunmuştuk(Ahmet Beyefendi ile beraber); kardan hesaplatma işlemi...Kadir Bey'in bilgisinde idi bu konu. Bu konuda ilerleme sağlandımı acaba? İşletme Hesap Özeti'ndeki karlılık oranı gibi demiştik...


[Resim: 1gw3.jpg]


BORDRO MODÜLÜ'ne tıpkı memur maaşlarında olduğu gibi her ayın 15'inde maaş verilecek şekilde bir ayarlama yapılarak bordro ve XML hazırlanması yapılabilir mi? Bu konu ilerki günlerde yeni Sosyal Güvenlik Yasası hayata geçince çoğalacak. Belki bizler bazı kamu sektörlerinin bordrolarını hazırlama durumunda kalabileceğiz. Zaten halihazırda sigortalı öğretmenler için maalesef hala excel'de bordrolar hazırlıyoruz. Bu konuyu yanlış hatırlamıyorsam 1-1,5 sene önce gündeme getirmiştim...

[Resim: sskvo3.jpg]


[Resim: dnemvv8.jpg]


masebeci Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Herkese iyi çalışmalar...
Uzun süredir bir sorunumuz var yazamadım.
Tevkifatlı fason faturası kesen işletmelerimiz var.
2/3 tevkifatlı fatura kestikleri için hesaplanan kdv'leri %6..
Bunları işletme modülüne %6 olarak aşağıdaki gibi işlediğimizde beyannamede diğer kdvli satışlar bölümüne atıyor.Halbuki en alttaki resimde olduğu gibi Tevkifatlı satışlara koyması lazım.Bunu programın beyannamede doğru yere otomatik atabilmesi için Kodlar bölümüne tevkifatlı satışlar diye bir kod eklenebilirmi? Yada bu tip faturaları işleyen arkadaşlar bu konuda nasıl bir işlem yapıyorlar? Cevaplar için şimdiden teşekkürler...Resim 1:
[Resim: 20070112142245dr5.png]Resim 2:
[Resim: 20070112142330yw3.png]Resim 3:
[Resim: 20070112142358em3.png]


Resim 1:İşlediğimiz Tevkifatlı hasılat faturası
Resim 2:Beyannamede programın koyduğu yer
Resim 3:Beyannamede bu hasılatın olması gereken yer.kuzey kutbu Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Stok Üstadımız Ümit Bey'in fikrini de merak ederekten Stok Raporlarında bir öneri sunmak istiyorum...

Stok Raporları'nda "Filtreler" A'dan Z'ye veya 1'den .....'ya ekrana gelebilir mi? Başlangıç Stok Kodu A'dan veya 1'den başlasın; bitiş Stok Kodu Z'de veya en son rakam'da bitsin...

[Resim: 11bo7.png]


İyi çalışmalar.- 51 - 01.17.2007 08:50

Ümit beyin önerilerinin tamamına katılıyorum. İnşallah bir sonraki güncellemede eklenir. Eğer bu önerilerde eklenirse geriye pek fazla birşey kalmıyor.
Ayrıca daha önce belirtmiş olduğumuz işletmelerdeki istisnalı satış kodlarınında eklenmesini bekliyoruz.

Buarada Ümit beyin mesaj yazdığı saate dikkat çekmek istiyorum saat tam gecenin 1.21'i. Belkide çoğu kimse yatağında dinlenirken Ümit bey bu öneriyi hazırlamış kendisine bir değil binlerce teşekkür ediyorum. Çok sağolun var olun Ümit bey. Allah sizin gibi arkadaşlarımızı aramızdan eksik etmesin. Amin.


- hasan_06 - 01.17.2007 10:08

ümit bey bu güzel önerileriniz için tşk ederim
inşallah en kısa zamanda bu istekler yapılmış olarak yeni güncelleme de çıkar


- Aykut - 01.17.2007 11:02

Ümit beye aralarında benimde önerimin bulunduğu hatırlatmaları için çok teşekkür ederim.Allah bütün forumlara Ümit bey gibi gönüllü kullanıcılar nasip etsin. Smile Sağolun Ümit bey.


- Ümit Yüksel - 01.17.2007 11:08

iltifatınız için teşekkür butonu çalıştı aykut bey.


- Cemalettin - 01.17.2007 11:19

Ümit beyin önerilerinin hepsine katılıyorum.


Yanlız bir önerinizde güncelleme tarihinden bahsetmişsiniz. Eğer yanlış anlamadım ise . Programın hakkında kısmına zaten güncelleme tarihi mevcut.

[Resim: tarihpm9.jpg]


- Cemalettin - 01.17.2007 11:24

Öneri ve isteklerin 2. Bölümünde vermiş olduğum ve gerçekleşmeyen bir öneriyi tekrar aşağıya çıkarttım.


iŞLETME ÖNERİ

1- Dönem sonu stok mevcutları yeni yılda DÖNEM BAŞI STOK MEVCUDU olarak gelmesi gerekir.

Bu işlem için Zirve Müşavirdeki şuanki hali ile tek tek eski yıldan dönem sonu stoklar bakılıp yeni yıla Dönem başı stok olarak yazılmaktadır. Bu da 50-100-150-200.... işletme firması olan/olabilecek Tüm Kullanıcılarda göz önüne alındığında çok zaman kaybı ve uğraşa sebebiyet verebilecektir.

Bunun için program Hesap Özeti Kısmına eklenecek bir buton ile Seçimlik olarka Tüm işletme firmalarının dönem sonu stokları sonraki yıla dönem başı stok olarak aktarılabilir. Bu değerde bir önceki yılın son dönem (EKİM-KASIM-ARALIK) dönemindeki kayıtlı Dönem Sonu stoğundan alınabilir.

Önümüzdeki aylarda bu işleme yıl sonu kapanış ve yılbaşı açılış işlemlerinde çok ihtiyaç olacaktır.
Fakat şu unutulmamalıdır. Aralık 2006 ayı işlemleri en geç OCAK 2007 20 sine kadar yapılmaktadır. Dönem sonu stok işlemleride en geç 4. dönem geçici verginin verilmesi gereken 10 ŞUBATA kadar yapılmaktadır. Burada şunu anlatmak istiyorum. Belki bu özellik yapılacaksa. Yıl giriş ekranına sonraki yıl yazıldığında sonraki yıl dosyaları oluşturuluyorya o ekranda otomatik olarak yaptırılmak istenirse 01.01.2007 tarihi ile yeni yıl firmalarını açmak isteyen kullanıcılar için henüz dönem sonu stok belirlenmesi yapılmamışsa (10 ŞUBATA kadar geçici vergi veriliyorya) sorun teşkil edecektir. En güzel HESAP ÖZETİ ekranında bence veya İşletme Defteri Ana Ekranında.

[Resim: neri2if4.jpg]