• Giriş Yap
  • Üye Ol

• ÖNERİ-İSTEK-RİCA 5. BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL)
    Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi
    Görüntüleme: 82054

Konuyu Oyla:
    • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5

Alper İBAŞ Çevrimdışı

Emektar Üye
    *

Yorum Sayısı: 508

Teşekkürler: 9
    4 Mesajına, 4 Teşekkür edildi.
    Yorum: #1
    ÖNERİ-İSTEK-RİCA 5. BÖLÜM (MÜŞAVİR SQL)

Kadir Bey Nickli Kullanıcıdan Alıntı:... Foruma girip çıkan tüm üyelerden ricamız, daha öncede belirttiğimiz gibi programın gelişmesi için fikirlerinizi ve isteklerinizi açıkça belirtmenizdir. Çünkü programımızın kullanıcıları sizler olduğunuz için maksimum faydayı sizler kazanmış olacaksınız. ...

Ümit bey'in açmış olduğu Öneri-İstek Rica 4. bölümümüz tam 35 sayfaya ulaşarak misyonunu tamamlamıştır arkadaşlar. 04.09.2007 itibari ile güncellememizi aldık eminim ki herkes güncellemeyi kurdu ve yenilikleri gördü. Zirve yetkililerine ve yazılım ekibine binlerce kez teşekkür etmeyi borç biliyorum. Yıllar alacak yenilik ve eklentileri çok kısa zamanda bize sunuyorlar.
    Ama malum 4. bölümümüz diğer bölümler gibi çok uzadı ve takibi Değerli Zirve yetkilileri tarafından zorlaştı. Ve bu arada kalabalık içinde kaybolup giden gerçekten çok değerli istekler oldu.

Öneri-İstek Rica 5. bölümümü açmak benim gibi bir yeni kullanıcıya kısmet oldu bana güvenen forumdaşlara da buradan teşekkür etmek istiyorum.

Özellikle benim ricam bütün forum üyelerimizden bu başlığı sadece hazırlamış olduğumuz istek ve yorumlara ayıralım. Ayıralım ki isteklerimiz sayfalar arasında kaybolup gitmesin.

Son olarak ta inşallah forumumuza katılım bütün Zirve kullanıcıları tarafından daim olur.

Herkese iyi çalışmalar dileğimle.

[spoil] İYİ Kİ VARSIN ZİRVE YAZILIM [/spoil]
    09.10.2007 08:56
    ahmetkadri Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 2,401

Teşekkürler: 1390
    339 Mesajına, 999 Teşekkür edildi.
    Yorum: #2

Alper Bey ilk önce teşekkürler. Bu bölümü sadece ve sadece önerilerimize ayıralım, başka konular moderatör arkadaşlarımız tarafından temizlensin. Ayrıca önerileri iyice irdelemeden aklına gelen yeni bir konuya geçiş yapmasın, çünkü o konu başka yazılarla örtülüyor. Bir çok kez bu tür örtülme olayı çok güzel önerileri ne yazık ki unutturdu. Aydınlık günler dileğimle.

ahmet kadri güremek - SMMM-DT
    Meslek mensuplarımızı ezen maliyeyi kınıyorum. Defterleriniz itina ile tasdik edilir. Her türlü ANGARYA itirazsız yapılır.

TÜRK DEMİR DÖKÜMÜN MALLARINI PROTESTO EDİYORUM
    09.10.2007 09:23
    Gözde Aksaray Çevrimdışı

KURALAY
    *

Yorum Sayısı: 178

Teşekkürler: 2
    3 Mesajına, 12 Teşekkür edildi.
    Yorum: #3

Birkaç Küçük düzeltme
    1.) Muhtasar beyanname şuba ayrı dendiğinde Merkez doğru fakta şubenin muhtasar beyannamesinde indirilecek teşfik miktarını merkez ve şubenin toplamını alıyor.
    2.) Teşfik kısmındaki il kodunu yanlış gösteriyor (Aksaray için 06800 olması gerekirken 0600 olarak gösteriyor.
    3.) Genel Muhasebede hesaplar arası virman dediğimizde virman yapan hesap açıklaması virman yapılan hesabın açıklaması oluyor.

Ömer KURALAY
    S.M.Mali Müşavir
    09.10.2007 10:21
    Ümit Yüksel Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 7,282

Teşekkürler: 560
    391 Mesajına, 986 Teşekkür edildi.
    Yorum: #4

Bir günümü banka kayıtları aktarımı yapmak için harcadım fakat ne çare ziraat bankasının haricinde aktarma yapamadım.Burda excel 2007 den kaynaklanan bir sorun var diye open office ilede yaptım ne yazıkki sonuç aynı.Tabiiki nedenini bir türlü çözemedim.

Ayrıca tek bir banka aktarmasından çıkarttığım sonuca göre çok mükemmel bir olay fakat bir kaç düzenleme yapılması gerekiyor.

1-Özellikle ekstre aktarımında diyelimki 2 ayı aktarmak istiyorsunuz burda 2 aylık bilgiyi tek fişte topluyor .Bunu ancak ya excelde ektre kayıtlarını 10 ar günlük ayırarak ayrı kayıt yapmak yada Cemalettin beyin önerisi gibi fişleri tarih formatında filitreleyerek 10 ar günlük kayıt yapmak.(Olurmu bilmiyorum)

2-İşlem kodu ve muavin açıklaması tanımlama kısmına otomatik tamamlama özelliği getirilmeli fiş içerisindeki açıklama sütununda olduğu gibi bir üst satırdaki bilgiyi değiştirip aşağı satıra almak için kopyala yapıştır ve değiştir yapmak zor oluyor.

3-Muavin açıklaması kısmı düzeltilmeli .Mehmet bey üstadım hatırlatmıştı.

4-Ve en önemlisi ise firma bazında ayar saklanmalı.Bu şekilde tanımlanan bir banka tüm firmalara aynı gelmekte ve her seferinde her firmanın banka kodları farklı olduğu için değiştirme yapmak zorunda kalıyoruz.

[Resim: bankazg2.png]
    09.10.2007 10:26
    ilker Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 1,588

Teşekkürler: 409
    121 Mesajına, 228 Teşekkür edildi.
    Yorum: #5

işletme defterlerinde teşvik gelirinin işlenmesi sağlanmalı. bu bir kanuni zorunluluktur....
    toplu fiş kilitleme ve açmadaki mantıksal hatalar düzeltilmeli....
    saygılar
    09.10.2007 10:59
    ahmetkadri Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum: #6

Arkadaşlar yine olmadı. Bakın başta bir yazı yazdım, fakat moderatör arkadaşımız Ümit Yükselde buna uymadı. İlk önce Ömer Beyin önerilerini irdeliyelim, olur veya olmaz yönlerini belirtelim sonra başka bir konuya geçelim. Yoksa 5. bölümde karışıklıklarla dolu bir bölüm olacak. Aydınlık günler dileğimle.

[Resim: modnotura0.gif] Ahmet bey üstadım bir üst mesjınızda yazdığınız gibi irdeleme yapmak gerekiyor.Fakat ömer beyin mesajı bir öneri değil bu yüzden irdelenecek bir konuda değil.Dikkat ederseniz düzeltme isteği.Burda irdelenecek bir olay yok.Ama benim mesajımda banka kayıtları ile ilgili öneri var buyrun irdeleyelim ve tartışalım.Bu mesaj kalabalıklık olmasın diye buraya yazılmıştır daha sonra silinecektir.
    09.10.2007 11:15
    ahmetkadri Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum: #7

Ümit Bey ile az önce MSN'den yazıştık. Gerçekten ÖNERİ ve DÜZELTME istekleri birbirlerinden ayrılmalı. Bu bölüm sadece ÖNERİ ye açık olmalı, yoksa programda var olan bir şey için DÜZELTME talebinde bulunulmalı. Bu bakımdan siz değerli meslekdaşlarımızın bu kıstaslara göre yazılarını yazması yerinde olacaktır. Yeni DÜZELTME adı altında bir bölümün açılması dileğiyle.

ahmet kadri güremek - SMMM-DT
    Meslek mensuplarımızı ezen maliyeyi kınıyorum. Defterleriniz itina ile tasdik edilir. Her türlü ANGARYA itirazsız yapılır.

TÜRK DEMİR DÖKÜMÜN MALLARINI PROTESTO EDİYORUM
    09.10.2007 12:06
    Gözde Aksaray Çevrimdışı

KURALAY
    *

Yorum Sayısı: 178

Teşekkürler: 2
    3 Mesajına, 12 Teşekkür edildi.
    Yorum: #8

Forum Canavarı Nickli Kullanıcıdan Alıntı:1-Özellikle ekstre aktarımında diyelimki 2 ayı aktarmak istiyorsunuz burda 2 aylık bilgiyi tek fişte topluyor .Bunu ancak ya excelde ektre kayıtlarını 10 ar günlük ayırarak ayrı kayıt yapmak yada Cemalettin beyin önerisi gibi fişleri tarih formatında filitreleyerek 10 ar günlük kayıt yapmak.(Olurmu bilmiyorum)
    Banka ekstrası başlangıç ve bitiş tarihinden 10 günlük olarak fişlere aktarım yapılabiliyor fakat banka işlemlerinde muhasebe kayıtlarına aktarım esnasında borç ve alacak tutarları ayrı ayrı fişlerde olması gerekiyor

Ömer KURALAY
    S.M.Mali Müşavir
    09.10.2007 13:54
    Mehmet Altaş Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 3,181

Teşekkürler: 856
    176 Mesajına, 685 Teşekkür edildi.
    Yorum: #9

[Resim: ner1jb0.png]
    09.10.2007 14:42
    ilker Çevrimdışı

Özel Üye
    *

Yorum Sayısı: 1,588

Teşekkürler: 409
    121 Mesajına, 228 Teşekkür edildi.
    Yorum: #10

tabi şuanki tüm firmaları yazdırma mantığı kaybolmadan güzel olur.
    09.10.2007 15:00

Hızlı Menü: