Bizi Arayın

Satış | Ankara

0 (312) 473 30 33

Satış | İstanbul

0 (216) 550 65 65

Teknik Destek

0 (312) 473 28 00

Sıkça Sorulan Sorular

Zirve Drive

Evet, Özel dosya yedekleme seçeneği ile bilgisayarınızdaki diğer doyalarıda yedekleyebilirsiniz

Evet,Zirve Drive üzerinde sakladığınız tüm dosyalarınızı anında başka kişilere gönderebilir ve paylaşabilirsiniz.

Program 1 hafta boyunca hiç full yedek almadığı takdirde otomatik olarak mail ve sms yoluyla yedek alınmadığına dair bilgilendirilme yapılır.

Takip edebilmek için drive yedek alma konsolu açılarak yedekleme analizi butonuna tıklanarak en son hangi tarihte full yedek aldığının dökümü incelenebilir.

zirvedrive.net portal adresinden kullanıcı adı müşteri numarası ve şifre daha önce kendi belirlediğiniz şifre olacak şekilde giriş yaparak alınan yedeklerinizi kontrol-takip edebilirsiniz.

Drive bağlantısı kopmuş, program kapatılmış, sql deki veriyi okuyamıyor yada aktif bir yedekleme planı olmayabilir.
Öncelikle drive yedekleme planlayıcısı açılarak aktif bir yedekleme planı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Arka planda çalışan programlar kısmında drive görüntülenemiyorsa program tekrar çalıştırılmalı ve bağlantısı tekrar sağlanmalıdır.

Eğer aktif plan var drive çalışıyor ama hala yedek alınamıyorsa teknik ekibimizle bağlantıya geçmelisiniz.

Drive yedek alma konsolu açılarak öncelikle bağlantı kesilmeli daha sonra zirvedrive.net adresinden şifremi unuttum adımı takip edilerek sistemde tanımlı mail adresinize gelen şifre sıfırlama mailindeki bağlantı ile şifre sıfırlanmalıdır Konsol tekrar açılarak yeni şifre girilip bağlantı kur butonuna tıklanıp drive tekrar aktif hale getirilmelidir.

Zirve programınızın yedeğini almak için öncelikle zirvenet klasörü içerisinde bulunan ‘’SQL_Durdur’’ dosyasına sağ tuş tıklanarak ‘’yönetici olarak çalıştır’’ denilerek SQL hizmeti durdurulur. Daha sonra zirvenet klasörü kopyalanarak güvenilir bir alana (D diski, Flashbellek, CD, Taşınabilir Harici Disk vs.) yapıştırılır. Kopyalama işlemi bittikten sonra programın çalışır hale gelmesi için yine zirvenet klasörü içerisinde SQL_Başlat dosyasına sağ tıklanarak ‘’Yönetici olarak çalıştır’’butonuna tıklanır ve SQL hizmetinin başlaması sağlanır. Daha sonra programa giriş yapılarak kullanılabilir. İhtiyaç halinde alınan yedek ‘’zirvenet’’ klasörü üzerinden tekrar kurulum yapılabilir.

Not: Zirve programının yedek alma işlemi esnasında tüm zirve programlarının kapalı olması gerekir.

Terminal makina değişimlerinde herhangi bir ödeme ya da talep oluşturulmasına gerek yoktur. Yeni terminal pc ye kurulum dosyası indirilerek terminal makine kurulumu yapılması yeterlidir.

Drive sistemi sizin belirlemiş olduğunuz saat yada tarih bazlı otomatik yedek almak üzerine çalışmaktadır.

Zirve Drive sistemi verilerinizi kriptolu olarak yüksek güvenlik sistemi ile otomatik yedeklemek üzerine çalışmaktadır.

  • Sanal saldırı harici bellek yada flash üzerine alınan yedeklerinizde; verilerinizin bozulması, çalınması gibi durumlarda yedeklerinize tekrar ulaşmanızı sağlar.
  • Zirve Drive modülüne vermiş olduğunuz komut ile yedek işlemi bitince bilgisayarınız otomatik olarak kendisi kapanır.
  • Yedekleme planlarınızı istediğiniz tarihlere göre özelleştirebilirsiniz.

Uzun saatler süren yedek alma işlemlerinizden kurtulabilir, güvenli depolamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni bir drive modülü almanıza gerek kalmadan bir üst gb tı sağlayacak drive modülüne yükseltme yapabiliyorsunuz.

Evet. Ios, Android, PC, tablet olmak üzere her yerden verilerinize anında ulaşabiliyorsunuz.

Zirve Drive, Zirve masaüstü programları için hazırlanmış bir bulut yedekleme hizmetidir. Bu hizmet, firmaların verilerini ve dosyalarını otomatik olarak yedekler ve bu yedeklemeyi internet üzerinden gerçekleştirir. Böylece, bilgisayarın çalınması, donanım arızası veya benzeri durumlarda verilerin kaybolmasını veya bozulmasını önler.

Bulut yedekleme, bilgi ve verilerin yerel bilgisayar veya sunuculardan bulut tabanlı bir hizmete kopyalanması ve depolanması işlemidir. Verilerin güvenliğini sağlamak, felaket durumlarına karşı korunmak ve erişilebilirliğini artırmak için kullanılır. İnternetin olduğu her yerden erişilebilir.