Bizi Arayın

Satış | Ankara

0 (312) 473 30 33

Satış | İstanbul

0 (216) 550 65 65

Teknik Destek

0 (312) 473 28 00

Sıkça Sorulan Sorular

Zirve e-İrsaliye

Evet,Düzenli olarak güncellenen e-irsaliye kayıtlı kullanıcı listesi sayesinde hangi firmanın e-irsaliyeye tabi olduğunu görebilirsiniz.

Evet, Birden fazla e-irsaliye seçip gönderebilirsiniz.

Kesilen fakat gönderilmeyen e-irsaliyeleri düzeltebilir, silebilirsiniz fakat gönderim yaptıktan sonra e-irsaliyeyi red yaptıkları taktirde yeniden irsaliye kesebilir veya iptali gerçekleştirilebilir.

Evet, irsaliye excel şablonu ile oluşturacağınız irsaliye listesini Zirveye aktararak e-irsaliye oluşturabilirsiniz.

Evet. Gelen e-faturaları modül içerisinden görebilirsiniz.

Hayır. e-İrsaliye mükellefi olduysanız mücbir sebepler dışında kağıt irsaliye düzenleyemezsiniz.

Evet, matbu kağıt ortamdaki sevk irsaliyelerinde olduğu gibi, elektronik ortamda düzenlenen e-İrsaliyelerde de düzenleme tarihi yanında ayrıca bir sevk tarihinin yer alması zorunludur.

Geçmiş tarihli e-İrsaliye düzenlenmesi mümkün değildir. e-İrsaliye sisteminde bununla ilgili kısıt bulunmaktadır. e-İrsaliye sistemine iletilen belgelerin fiili sevk tarihi e-İrsaliye sistem tarihinden önceki bir tarih olamaz. Ancak teknik imkansızlıklar nedeniyle ilk olarak matbu kağıt ortamda sevk irsaliyesinin düzenlendiği ve en geç izleyen 2 gün içinde "Matbudan Dönüştürülen e-İrsaliye" tipinde düzenlenen e-İrsaliyelerin düzenleme ve fiili sevk tarihleri matbu sevk irsaliyesi ile aynı olması gerektiğinden ve e-İrsaliye daha sonradan oluşturulduğundan, bu durumla sınırlı olmak üzere e-İrsaliye sistem tarihinden geçmiş tarihli olarak düzenlenmesine izin verilebilecektir.

e-İrsaliye uygulamasına kayıtlı durumda bulunan işletmenin kendisi olduğundan, düzenlenecek sevk irsaliyesinin e-İrsaliye olarak düzenlenmesi gerekmektedir.

e-İrsaliye iptal edilemez. Eğer alıcı firma da e-İrsaliye mükellefi ise irsaliye sistemine düştüğünde reddedebilir. Karşı taraf e-İrsaliye mükellefi değilse matbu formattaki reddetme işlemi geçerli olacaktır.