Programlarımız | Yedekleme Yardım

 
Görüntülü Anlatım
1 Zirvenet adım adım yedekleme görüntülü anlatım için tıklayınız...
Adım Adım Yedekleme
1 Ana Bilgisayarınız da ve Zirvenin yüklü olduğu terminal bilgisayarlarınızda ZİRVE programının kapalı olması gerekmektedir.
2 Windows Xp : Ana Bilgisayarınız da Zirvenet'in yüklü olduğu klasörün içerisinde ( Örneğin: c:\zirvenet ) SQL_DURDUR uygulamasını çalıştırıyoruz. Karşınıza siyah bir pencere gelip kaybolduğunda SQL Veri tabanı durdurulmuş oluyor.

Windows Vista / 7 / 8 : Ana Bilgisayarınız da Zirvenet'in yüklü olduğu klasörün içerisinde ( Örneğin: c:\zirvenet ) SQL_DURDUR uygulamasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır diyoruz. Karşınıza siyah bir pencere gelip kaybolduğunda SQL Veri tabanı durdurulmuş oluyor.
3 Zirvenin yüklü olduğu dizindeki ZİRVENET klasörüne sağ tuş tıklayıp KOPYALA diyoruz ve yedek almak istediğiniz yere veya aynı dizinde sağ tuş YAPIŞTIR diyerek klasörün bir kopyasını alıyoruz.
4 Kopyalama işlemi bittikten sonra;

Kopyaladığınız klasörün adı "kopyası zirvenet" veya "zirvenet kopya" şeklinde gelecektir. Bu klasörün adını değiştirebilir yanına günün tarihini yazarak daha anlaşılır hale getirebilirsiniz...

Windows Xp : Zirvenet klasörünün içerisinde ( Örneğin: c:\zirvenet ) SQL_BAŞLAT uygulamasını çalıştırıyoruz. Karşınıza siyah bir pencere gelip kaybolduğunda SQL veri tabanını başlatmış oluyoruz. SQL veritabanı başladıktan sonra artık programa giriş yapabilirsiniz.

Windows Vista / 7 / 8 : Zirvenet klasörünün içerisinde ( Örneğin: c:\zirvenet ) SQL_BAŞLAT uygulamasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır diyoruz. Karşınıza siyah bir pencere gelip kaybolduğunda SQL veri tabanını başlatmış oluyoruz. SQL veritabanı başladıktan sonra artık programa giriş yapabilirsiniz.