Bizi Arayın

Satış | Ankara

0 (312) 473 30 33

Satış | İstanbul

0 (216) 550 65 65

Teknik Destek

0 (312) 473 28 00

Sıkça Sorulan Sorular

Ticari Modül

Bunun için öncelikle carilerde perakende cari ya da istediği isimde cari kart açılır. Ticari ayarlarda sağ alt köşede perakende cari kodu alanında 3 noktadan açtığımız cari seçilir ve 'Enter' tuşuna basılır (açılan listeye birden fazla cari seçimi yapılabilir). Listeden tekrar cari seçimi yapılarak cari seçimi tekrar yapılır. Fatura modülüne gelerek perakende satış faturası seçilir istediği isim soy isim ve diğer alanları (isteğe bağlı) doldurulur fatura kaydedilir. Kaydedilen fatura açtığımız cari karta yansır.

Ticari ayarlardan genel tanımlar alanında kur fark gelir ya da gider kodu seçimi yapılması gerekir. Seçilen kod hesap planından seçilmez, program üzerinde gelir ya da gider kartlarından seçilir. Kart içine yazılan hesap kodundan genel muhasebeye yansır.

Fatura kasa ya da banka ile kapatılmışsa kırmızı renkte görünür. İptal faturası mavi renkte görünür.

Müşteri fatura işlerken stok alanında stok adını yazınca liste halinde görmek isterse, ticari ayarlarda bulunan 'Genel Ayarlar' listesinde 8-Evraklarda stok seçimi otomatik butonunun işaretli olması gerekir.

Ticari ayarları butonunda sağ alt köşede “girilen son evrak takip edilsin” butonunu işaretleyin.

Ticari ayarları butonundan Genel Tanımlar kısmında bulunan “7-Evraklarda Stok Adı Bağımsız” butonunu işaretleyin.

İrsaliyeyi faturaya aktardığında satış faturası, perakende satış faturası, ihracat faturası ya da ihraç kayıtlı satış faturası olarak aktarmak için ticari ayarlarda bulunan genel ayarlarda “Diğer Ayarlar” listesinde ''Siparişler/İrsaliyeler faturaya evrak seçilerek aktarılsın'' butonunda değeri “evet” olarak seçin.

İlk önce stok kartı içinde birim fiyat yazıyor olması gerekir. Ticari ayarı kısmında 'Genel Ayarlar' bölümündeki “İrsaliye ve sipariş” başlığı altında 1. Butonlar işaretlenmeli.

Stokları içinde farklı birim açmak için, ticari ayarlar kısmında “Genel Tanımlar” sekmesinde sol tarafta var olan stok adlarının üzerine klavyedeki aşağı ok işaretini kullanarak istediğiniz kadar stok birimi açabilirsiniz. Açılan yeni stok birimi ilk önce stok kartı içinde birim seçimi yapılır ve fatura işlerken stok kartının içinde seçilen birim gelir.